Trwa ładowanie...

Golarka elektryczna czy trymer do brody? Zadbaj o zarost lub jego brak

Zarost to dla jednych mężczyzn problem, a dla innych powód do dumy. Z tego względu na rynku można kupić zarówno golarki elektryczne, jak i trymery. Jak wybrać odpowiednie urządzenie? Jakie mają funkcje? Tego dowiecie się z poniższego poradnika.

Golarką elektryczną można pozbyć się zarostu bez użycia wody i kremów Golarką elektryczną można pozbyć się zarostu bez użycia wody i kremów Źródło: Adobe Stock
dt97zy7
dt97zy7

Zawsze gładka skóra

Golarki elektryczne to wygodny sposób na szybkie pozbycie się zarostu. Producenci oferują zarówno urządzenia do golenia "na sucho", jak również takie pozwalające na użycie np. kremu zmiękczającego włosy. Traficie tu na kilka rodzajów systemów golących. Pierwszym z nich jest tzw. folia. Mamy tu kilka podłużnych ostrzy pokrytych folią. Włosy przedostają się przez nią, a następnie są obcinane. Zazwyczaj stosuje się od 1 do 4 noży. Druga popularna opcja to system głowicowy, gdzie pod siateczką ukryto wirujące ostrza. Tu producenci oferują głowice potrójne i poczwórne, często dostosowujące się do kształtu twarzy, co umożliwia precyzyjne golenie. Ostatni typ to golarki hybrydowe z jedno lub dwustronnym ostrzem i kompletem nasadek, co czyni je zbliżonymi do trymera.

Jak korzystać z golarki?

Sposób użycia zależy od rodzaju urządzenia. Jeżeli sprzęt służy do golenia na mokro, to należy opłukać twarz chłodną wodą i użyć kosmetyków zmiękczających zarost. W przypadku golenia bez użycia wody warto po całej operacji użyć chłodnej wody do uspokojenia skóry i suszyć poprzez przyłożenie ręcznika. Wykonywane ruchu powinny być koliste i nie można dociskać głowicy do twarzy. Zbyt mocny docisk może prowadzić do powstawania podrażnień.

Nie tylko do brody

Trymer to urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ służy nie tylko do stylizacji brody, ale także modelowania brwi czy usuwania włosów np. w nosie. Tu najważniejszy jest materiał, z którego wykonano ostrza, a mogą to być stal japońska, nierdzewna i szlachetna, a także grafit i tytan. Najlepiej wybrać urządzenie z możliwie jak największą ilością końcówek, dzięki temu zyskacie uniwersalnego pomocnika, którym możecie również zgolić zarost na zero.

Strzyżenie brody wydaje się proste, ale warto pamiętać o tym, żeby zaczynać od końcówki, która nie skróci za bardzo zarostu. Dzięki temu unikniecie przykrych niespodzianek, zwłaszcza że często hodowanie brody to długotrwały proces. Przed rozpoczęciem warto rozczesać zarost i powinien on być suchy. Mokre włosy mogą zapchać głowicę. Po zakończeniu operacji warto umyć brodę szamponem i użyć toniku lub balsamu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dt97zy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dt97zy7