Trwa ładowanie...

Golarka elektryczna poradzi sobie z każdym zarostem. Gładka skóra bez podrażnień

Zadbany mężczyzna powinien odpowiednio obchodzić się ze swoim zarostem. Nieocenioną pomoc stanowić będą elektryczne golarki. Mając do dyspozycji odpowiednie urządzenie możesz sprawić, że twoja twarz zawsze będzie wyglądać świeżo.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Golarka elektryczna poradzi sobie z każdym zarostem. Gładka skóra bez podrażnieńŹródło: iStock.com
d36pxaz
d36pxaz

Golarki foliowe – gładko i dokładnie

Wyróżniamy dwa podstawowe typy elektrycznych golarek męskich. Tańszym rozwiązaniem są golarki foliowe. Funkcję tnącą pełnią podłużne paski folii (stąd nazwa) z otworami umieszczonymi pod różnymi kątami. Dzięki temu wbudowane nożyki są w stanie wyłapać nawet włoski sterczące w różnych kierunkach. Na rynku dostępne są urządzenia z dwoma lub trzema ostrzami. Powyższe golarki są przeznaczone zarówno do golenia na sucho, jak i mokro. Wysokiej jakości sprzęt jest w stanie pracować przez długi czas bez ładowania. Przykładowo akumulator pierwszego urządzenia starcza nawet do 45 minut ciągłej pracy. Przeciętny czas ładowania tego typu golarek to godzina.

Główną zaletą golarek foliowych jest dokładność cięcia, zwłaszcza, jeśli chodzi o modele z trzema foliami. Wystarczy jeden ruch, by ściąć cały odstający zarost. Golarki foliowe tną bardzo blisko skóry, a jednocześnie nie podrażniają jej, dlatego przypadną do gustu szczególnie panom z cerą skłonną do podrażnień, którzy nie chcą używać tradycyjnych golarek jednorazowych. Ze względu na charakterystyczną budowę, poradzą sobie ze słabszym zarostem lepiej niż modele głowicowe. Niektóre golarki z wbudowanym trymerem pozwolą utrzymać dłuższy zarost w dobrym stanie.

123RF.COM
Źródło: 123RF.COM

Musisz mieć jednak na uwadze fakt, że golenie przy pomocy tego urządzenia jest o wiele bardziej czasochłonne niż w przypadku golarek głowicowych. Niektóre modele, zwłaszcza te z pojedynczą folią mogą omijać część włosków. Planując zakup, lepiej więc zwrócić uwagę na nieco droższe urządzenia.

Golarki głowicowe – w sam raz do gęstego zarostu

Nieco droższym rozwiązaniem, przeznaczonym szczególnie dla mężczyzn o twardym i gęstym zaroście jest golarka głowicowa. Wyposażono w dwie, trzy lub nawet cztery okrągłe tarcze z ostrzami, które dopasowują się do kształtu twarzy, a co za tym idzie oferują równomierne i dokładne golenie. Ostrza pokryte są specjalnymi osłonkami, które zapobiegają zacięciom i podrażnieniom. Sposób pracy wygląda tu nieco inaczej niż w przypadku golarek foliowych, należy przesuwać ją po skórze kolistymi ruchami tak, by ostrza dotarły do każdego kawałka twarzy. Cały proces przebiega o wiele szybciej, niż w przypadku golarek foliowych.

Zaletą golarek głowicowych jest elastyczność komponentów. Większe dopasowanie sprawia, że zajmowanie się zarostem jest o wiele bardziej komfortowe. Najbardziej kłopotliwe okolice, takie jak krtań, linia szczęki czy podbródek ogolisz bez podrażnień. Ruchome głowice znajdziesz w większości modeli, również tych powyższych. Droższe modele przed ścięciem włosa podnoszą go, co z jednej strony sprawia, że zarost usuwany jest tuż przy skórze, a z drugiej zapobiega wrastaniu włosków.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Oczywiście nie wolno zapomnieć o tym, że aby golarka posłużyła przez długie lata, trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Na dłuższą metę jest to jednak o wiele bardziej ekonomiczne i bezpieczniejsze rozwiązanie, niż używanie golarek jednorazowych. Jeśli chcesz mieć gładko ogoloną twarz bez podrażnień, pomyśl o profesjonalnym urządzeniu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d36pxaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36pxaz