WP

Golenie wygodniejsze i szybsze niż myślisz. Warto wypróbować różne rodzaje golarek

Golenie wbrew pozorom nie musi być przykrym obowiązkiem. Wystarczy mieć do tego odpowiednią maszynkę. Nawet popularnymi "jednorazówkami" ogolisz się gładko i bez podrażnień, musisz jedynie wiedzieć, jak się do tego zabrać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Profesjonalna golarka sprawdzi się lepiej niż "jednorazówka"
Profesjonalna golarka sprawdzi się lepiej niż "jednorazówka" (iStock.com)
WP

Poniżej znajdziesz kilka propozycji sprzętu wysokiej jakości, a także porady co zrobić, by poranne golenie nie spędzało ci snu z powiek.

Odpowiednie obchodzenie się ze swoim zarostem wymaga dobrego podejścia i specjalnego sprzętu. Gładko ogolona twarz wygląda świeżo i zdrowo, pod warunkiem że w kilka minut po ogoleniu nie pojawiają się na niej podrażnienia i nie jest pełna zacięć. Dlatego dobrze będzie zainwestować w golarkę elektryczną, która spełni wszystkie wymagania.

WP
123RF
Podziel się

Golenie folią gładkie i bez podrażnień

Golarki foliowe są z reguły tańsze od tych z ruchomą głowicą. Podłużne paski folii z otworami umieszczonymi pod różnymi kątami pozwalają wychwycić nawet niesforny i sterczący w różnych kierunkach zarost. Przydadzą się szczególnie posiadaczom kręconych włosów. W miarę możliwości można zaopatrzyć się w model z dwoma, a nawet trzema ostrzami.

WP

Golarki foliowe cechują się dobrym czasem pracy. Po godzinnym ładowaniu wiele modeli jest w stanie pracować przez pół godziny, a nawet 40 minut. Golenie przypomina nieco korzystanie z klasycznej "jednorazówki". Wystarczy jeden ruch, by pozbyć się zarostu, zwłaszcza jeśli używasz modelu z większą liczbą folii. Dzięki temu możesz również odpowiednio wymodelować pozostały na twarzy zarost, by wyglądać jak spod linijki.

Ruchome głowice dla większego komfortu

WP

W przeciwieństwie do golarki foliowej, tą rotacyjną nie goli się tak prosto. Podczas pracy trzeba zataczać koła, by sprzęt ciął dokładnie, i kilkukrotnie przejeżdżać w tym samym miejscu. Z drugiej strony taka golarka poradzi sobie z bujnym zarostem lepiej niż wersja foliowa czy zwykła jednorazówka.

Ruchome głowice dopasowują się do kształtu twarzy i co za tym idzie sprawiają, że golenie jest o wiele bardziej komfortowe. Golarki elektryczne to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim szybkość golenia.

Golenie może być przyjemne 123RF
Podziel się
WP

Tradycyjny sposób na golenie

Jeśli zależy ci na tym, by wyjść z domu z gładko ogoloną twarzą, a przy okazji nie widzisz problemu w codziennym rytuale z użyciem pianki do golenia i balsamu, lepiej pozostać przy tradycyjnych maszynkach. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim jednego zestawu ostrzy powinno się używać raz. Nakładki tępią się bardzo szybko, a żelazna zasada brzmi: "jeśli maszynka nie goli całego zarostu za jednym lub dwoma pociągnięciami, to czas ją wymienić". Wiele osób poza goleniem z włosem woli dla pewności przeciągnąć choć raz pod włos, co może poskutkować dodatkowymi podrażnieniami, ale w niektórych przypadkach może okazać się konieczne.

WP
Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP