Trwa ładowanie...
15-02-2015 14:31

Gorące rytmy samby, owocowe koktajle, elektryzująca muzyka i fantastyczna zabawa..

Gorące rytmy samby, owocowe koktajle, elektryzująca muzyka i fantastyczna zabawa..Źródło: inf.pras./MSLGroup
d5zk3u1
d5zk3u1

Choć karnawałowa zabawa, parady tancerzy w błyszczących strojach z piór i cekinów oraz turnieje samby wydają się mocno zakorzenione w brazylijskiej tradycji, to w rzeczywistości są to imprezy stosunkowo nowe.

Początki brazylijskiego karnawału

Do Brazylii zwyczaj kolorowych imprez zawitał za sprawą Portugalczyków, a pierwszy bal karnawałowy w Rio odbył się dopiero w 1840 roku. Pierwszy karnawał, podobnie do współczesnego, obfitował w dobrą zabawę, muzykę, szampana oraz whisky. Uczestnicy imprezy zamiast samby tańczyli walca i polkę, a na parkiecie królowały bardziej zachowawcze kreacje.

Błyszczące kostiumy i zmysłowe rytmy

Trudno wyobrazić sobie współczesny karnawał bez odważnych, kolorowych strojów i masek, w czasach pierwszych zabaw karnawałowych wyglądało to zupełnie inaczej. Na parkiecie wśród mężczyzn królowały fraki, kobiety wybierały krynoliny i bufiaste rękawy. Estetykę bliższą współczesnej modzie karnawałowej prezentowali afrykańscy niewolnicy sprowadzeni do Brazylii przez Europejczyków. Przyozdobieni w pióra, trawy, naszyjniki z kamieni i kości, swoim tańcem próbowali zjednać sobie życzliwość własnych bóstw i odgonić złe duchy. To właśnie ich stroje stały się wzorem dla współczesnych karnawałowych kreacji. Przybysze z Afryki Zachodniej i Angoli przywieźli ze sobą także zmysłowy i początkowo uznawany za nieprzyzwoity taniec - sambę. Jej pulsujący rytm stał się nie tylko symbolem zabawy i wolności, ale z czasem zawładnął także karnawałem.

d5zk3u1

Brazylijski koktajl

W ten sposób zabawa, przywieziona do Ameryki Południowej ze starego kontynentu, nabrała zupełnie nowego charakteru. Brazylijczycy zapożyczyli europejskie zwyczaje, nasycając je radością, zmysłowością i kolorem. W efekcie podczas karnawału możemy podziwiać wielokolorowe stroje podkreślające piękno kobiecego ciała, gorący taniec i wreszcie, europejską whisky, od zawsze towarzyszącą radosnym spotkaniom i zabawie. To właśnie Brazylijczycy nadali europejskiej whisky, zupełnie nowy, wyjątkowy charakter, łącząc tradycyjne słodowe nuty z lekkim aromatem dojrzewających w południowym słońcu limonek.

Ballantine's Brasil

Taka właśnie jest geneza powstania Ballantine's Brasil - whisky, która łączy europejską tradycję z latynoskim duchem zabawy i nieskrępowania. Alkohol powstaje według zasad, od stuleci stosowanych w produkcji szkockiej whisky. Dopiero na ostatnim etapie przygotowania trunek jest przelewany do beczek wypełnionych skórką brazylijskiej limonki, aby nasycił się cytrusowym aromatem. Dzięki temu nabiera owocowej lekkości, stając się wspaniałą propozycją dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z whisky oraz pragną przywołać ducha swobody i zabawy. Trunek spełni również oczekiwania bardziej doświadczonych wielbicieli whisky poszukujących nowych, zaskakujących smaków.

Zabawa o smaku Ballantine's Brasil

_ Canela Kick_
Czego będziesz potrzebował?

whisky Ballantine's Brasil
4 kieliszki
Limonka
cynamon
cukier
Krok po kroku...

  1. Do 4 kieliszków wlej schłodzonego Ballantine's Brasil.
  2. Wymieszaj cynamon z cukrem, zanurz cząstkę limonki a następnie połóż ją na krawędzi kieliszka.
  3. Wypij shota i zagryź cząstką limonki. Sangria Blanca Czego będziesz potrzebował?
d5zk3u1

whisky Ballantine's Brasil
szklany dzbanek
syrop cukrowy
białe wino
herbata brzoskwiniowa
lemoniada
owoce
Krok po kroku...

  1. Do prostego dzbanka dodaj cztery porcje Ballantine's Brasil, jedna porcję soku z limonki i jedną porcję syropu cukrowego.
  2. Następnie dodaj jedną porcję białego wina (najlepiej Sauvignon Blanc), trzy porcje herbaty brzoskwiniowej i dwie porcje lemoniady. Udekoruj limonkami, brzoskwiniami i owocami egzotycznymi.
d5zk3u1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5zk3u1