Trwa ładowanie...
Styl

Granatowy garnitur - obowiązkowa pozycja w męskiej szafie

Share
Granatowy garnitur - obowiązkowa pozycja w męskiej szafie
Źródło: 4gentleman.pl
dfwvpc4

Obecnie mężczyźni wiedzą o modzie więcej, ale wciąż noszą ubrania o dwa numery za duże i jeśli mają w swojej garderobie garnitur, jest on zazwyczaj koloru czarnego. To błąd!

Większość badań konsumenckich wskazuje, że o ile kobiety robią zakupy częściej i więcej czasu spędzają w galeriach handlowych, o tyle mężczyźni preferują rzadsze zakupy, lecz jednorazowo wydają znacznie więcej pieniędzy niż panie. Wiadomo również, że głównym czynnikiem, który wpływa na podjęcie decyzji zakupowej przez mężczyznę, jest praktyczność rzeczy, na którą się decyduje. Czy więc ubrania, jakie mężczyźni mają w swoich szafach, są uniwersalne? Czy wybierając się na wesele, wieczorny bankiet czy spotkanie biznesowe, panowie zawsze mają się w co ubrać? Okazuje się, że wyniki tych badań wcale nie mają odzwierciedlenia w tym, w czym mężczyzna chodzi na co dzień.

(źródło: 4gentleman.pl)

dfwvpc4

Preferowany przez mężczyzn czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny i praktyczny. Sprawdza się bowiem jedynie na przyjęciach wieczorowych, organizowanych po zmroku, i na pogrzebach. "Jeśli masz w szafie jeden garnitur - powinien on być koloru granatowego". Jest to maksyma, która od lat sprawdza się w modzie męskiej. Granatowy jest znacznie prostszym kolorem w łączeniu z innymi odcieniami brązu, szarości czy zieleni, co z kolei przekłada się na praktyczność. Mając wiele możliwości, spada też prawdopodobieństwo popełnienia błędów modowych. Nie wszystkie kolory pasują do siebie (kobiety coś o tym wiedzą), burząc tym samym estetykę wyglądu.

Kolejnym argumentem przemawiającym za granatowym garniturem jest jego ponadczasowość. Kolor ten nigdy nie wyjdzie z mody i nie musisz się martwić, że za pół roku czy rok będziesz musiał wydawać pieniądze na nowy garnitur. Odpowiedni fason sprawdzi się w niemalże każdej sytuacji. Jeśli jesteś maturzystą i zastanawiasz się, na jaki kolor postawić, wybierając swój pierwszy, formalny zestaw - ciemny niebieski będzie idealny. W zestawieniu z błękitną koszulą, ciemnym krawatem i czarnymi butami świetnie sprawdzi się podczas egzaminu dojrzałości i będzie pełnił funkcję garnituru formalnego, który później możesz również wykorzystać na egzaminach na studia czy rozmowie kwalifikacyjnej. Natomiast w zestawieniu z białą koszulą, krawatem i poszetką będzie pełnił funkcję stroju wieczorowego na studniówce.

Formalny zestaw (biznesowy)

(źródło: 4gentleman.pl)

(źródło: 4gentleman.pl)

dfwvpc4

Luźny zestaw z wykorzystaniem granatowego garnituru

(źródło: 4gentleman.pl)

(źródło: 4gentleman.pl)

dfwvpc4

W zależności od rodzaju dodatków, które dobierzesz do swojego granatowego zestawu, możesz podnosić lub obniżać jego formalność. Chodzić w nim na co dzień do pracy czy wybierając się na przyjęcie weselne do znajomego lub rodziny. Granatowy garnitur pasuje do każdego typu urody, czyli każdy w nim będzie wyglądał dobrze. Jest to obowiązkowa pozycja w męskiej garderobie i każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden granatowy garnitur w swojej szafie!

[

Albert Borowiecki, autor jednego z nielicznych blogów w Polsce o klasycznej modzie męskiej www.4gentleman.pl. Niestrudzony podróżnik, miłośnik włoskiego stylu ubioru i dobrego wina. ]( http://4gentleman.pl ){:external}

dfwvpc4

Podziel się opinią

Share
dfwvpc4
dfwvpc4