Trwa ładowanie...

Gruba jak Polka

Share
Gruba jak Polka
Źródło: Jupiterimages
dk7qsjs

Męskim okiem

Jeszcze kilka lat temu Polki były w Europie synonimem zdrowej, smukłej sylwetki. Dziś wypadają o wiele gorzej. Nie dość że tyją na potęgę, to jeszcze palą jak smoki.

Wyniki raportu o zdrowiu Europejek, który powstał w oparciu o przeprowadzone niedawno na całym kontynencie badania nie są optymistyczne. Wynika z niego, że nasze krajanki systematycznie przybierają na wadze.

Już ponad połowa z nich ma problemy z nadwagą i otyłością. W stosunku do danych sprzed lat dziesięciu ilość grubasek w naszym kraju powiększyła się o ponad 10 procent.

dk7qsjs

Co gorsza - dane te odnoszą się również do innych Europejek. Wspominamy o tym dlatego, bo może komuś przyszło do głowy, że skoro nasze dziewczęta tyją, to wystarczy pojechać szukać żony za granicą.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Gdyby jednak ktoś chciał taki plan zrealizować, to przestrzegamy: byle nie na wschodzie. Okazuje się bowiem, że według statystyk tamtejsze panie zostają wdowami znacznie częściej i wcześniej niż w innych częściach Europy.

dk7qsjs

Jeśli zaś już o wdowieństwie mowa: Polki żyją przeciętnie 10 lat dłużej od mężczyzn. W Europie średnio - tylko o pięć lat. Cóż, widać że nie mamy z naszymi krajankami lekiego życia.

W dodatku - zdaniem twórców raportu - Polki przodują również jeśli chodzi o palenie papierosów. Sięga po nie co czwarta dorosła i co siódma nastolatka. Więcej w obrębie Unii Europejskiej palą jedynie Austriaczki, Niemki, Greczynki i Węgierki.

Niestety - wyniki raportu nie są najlepsze. Zarówno dla naszych pań, jak i - pośrednio - dla nas. Trudno je nawet jakoś dowcipnie skomentować. Może jedynie stwierdzeniem: cieszmy się póki jeszcze mamy czym...

(menonwaves)

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

dk7qsjs

Podziel się opinią

Share
dk7qsjs
dk7qsjs