Trwa ładowanie...
d89g681
Ciekawostki

Grubsze wyglądają na młodsze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grubsze wyglądają na młodsze
(Jupiterimages)
d89g681

Męskim okiem * *Uwaga Panowie - narzekacie, że wasze partnerki mają lekką nadwagę? No cóż - jeśli nawet, to dzięki temu wyglądają młodziej. Przynajmniej te, które przekroczyły czterdziesty rok życia.

Do takiego właśnie wniosku doszli badacze z Case Western Reserve University, którzy przez dwa lata śledzili różnice w wyglądzie u 186 par bliźniaczek jednojajowych. Na podstawie różnic w wyglądzie poszczególnych bliźniaczek - uczestniczek badania, naukowcy stwierdzili, że istnieje wyraźna zależność pomiędzy masą ciała, a postrzeganym wiekiem danej osoby.

Badane kobiety podzielono na grupy w oparciu o wskaźnik masy ciała BMI (ang. Body Mass Index) - który oblicza się dzieląc masę ciała podaną w kilogramach przez wzrost podniesiony do kwadratu (podany w metrach). Okazało się, że BMI wyższy o 4 jednostki odmładza wizualnie o 2-4 lata. Natomiast utrata kilogramów o mniej więcej jeden rozmiar ubrania postarza panie nawet o 4 lata.

d89g681

*Męskim okiem * Dlaczego tak się dzieje? Dr Bahaman Guyuron, kierujący badaniami szef Wydziału Chirurgii Plastycznej twierdzi, że to nie zmarszczki wpływają na ocenę wieku, a właśnie kształt twarzy. Lekko pucułowata buzia wygląda młodziej, niż wychudzona. Czynnikami postarzającym kobiety są zdaniem naukowców również: rozwód, depresja, palenie, picie alkoholu, a także opalanie.

Wyniki badań wydaja się jednoznaczne. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się z faktem, że puszystość tylko dodaje kobietom uroku. Jednak od czasu do czasu warto też przypomnieć naszym paniom, że tak naprawdę czasu nie da się oszukać. I wpychanie w siebie kolejnych porcji tuczącego pożywienia nie uczyni z nich powrót nastolatek.

(eMPi, Kabron)

d89g681

Podziel się opinią

Share
d89g681
d89g681