Trwa ładowanie...
11-12-2006 10:54

HDTV dostępne dla każdego

HDTV dostępne dla każdego
d48hcoz
d48hcoz

Plazmy imponują rozmiarami, CRT (telewizory kineskopowe) możesz kupić za grosze, a i tak to telewizory LCD najszybciej znikają ze sklepowych półek. Mają nowoczesny wygląd, ich cena spada z tygodnia na tydzień, ale ich największą przewagą nad innymi odbiornikami jest obraz ostry jak żyleta.

To telewizory LCD przełamały barierę technologiczną i wprowadziły do naszych domów idealny obraz, którego jedną z cech jest wysoka rozdzielczość (High Definition, w skrócie HD)
. Sztandarowymi przedstawicielami najnowocześniejszych odbiorników LCD są modele Sony BRAVIA obsługujące i reprodukujące obraz w wysokiej rozdzielczości.

Technologia Sony zastosowana w telewizorach BRAVIA zapewnia niespotykaną paletę kolorów i plastyczny obraz o niezwykłej głębi. Nie występuje efekt „smużenia”, nawet najbardziej dynamiczne sceny są wyświetlane perfekcyjnie i przy zachowaniu pełnej ostrości. Teraz możesz w pełni wczuć się w relację sportową lub film akcji.

Jeśli jednak miałbyś ochotę pooglądać własne filmy w wysokiej rozdzielczości, przyda Ci się jedna z kamer nagrywających w formacie HD. Możesz wybierać spośród modeli rejestrujących obraz i przestrzenny dźwięk na twardym dysku, płytach DVD lub standardowych kasetach MiniDV:
Więcej o MiniDV HD
Więcej o DVD HD
Więcej o HDD HD

d48hcoz

Prawidłowe zestawienie urządzeń to także odpowiednie okablowanie – za utrzymanie jakości HD podczas przesyłu sygnału między urządzeniami odpowiada przewód HDMI (link). HDMI to międzynarodowy standard cyfrowego złącza stosowanego przez większość producentów sprzętu i często wymaganego do właściwego odbioru telewizji w wysokiej rozdzielczości.

A już niebawem będziesz mógł rozbudować zestaw swoich marzeń o najnowszą konsolę Sony PlayStation 3 i odtwarzacze Blu-ray*.

  • Data polskiej premiery nie została ustalona.
d48hcoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48hcoz