WP

Historia Hells Angels

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Historia Hells Angels
(AFP)
WP

Harleye, czarne skóry, tatuaże, ostry rock, długie włosy – wszystko to kojarzy się nieodparcie z Hells Angels. Ci zaś z zadymą na koncercie Rolling Stones w Altamont. Okazuje się jednak, że Anioły Piekieł nie są owocem inwazji rocka z końca lat 60tych ubiegłego wieku, a sam gang jest organizacją wbrew pozorom bardzo elitarną.

Nielegalne kluby motocyklowe zaczęły powstawać na zachodnim wybrzeżu USA już po II wojnie światowej. Nikomu się wtedy nie śniło o pomocy psychologicznej dla powracających żołnierzy. Spora część z nich była mocno skrzywiona psychicznie, stąd szukali oni jakiegoś ujścia dla swoich frustracji. Nie potrafiąc się przystosować do reguł pokojowego życia, wsiadali na harleye i ruszali na włóczęgę. W tym okresie nie interesowało ich nic poza przemierzaniem Stanów wzdłuż i wszerz. Nie stanowili szczególnego zagrożenia – ograniczali się do zaczepek i robienia hałasu.

ZOBACZ ZDJĘCIA I POZNAJ HISTORIĘ HELLS ANGELS >>

WP

Pierwsze grupy miały tak kuriozalne nazwy jak Galopujące Gęsi, Piwni Wojownicy czy po prostu pijacy. Nie byli jeszcze specjalnie niebezpieczni – byli jedynie bardzo hałaśliwi.

Sytuacja uległa jednak zmianie, kiedy na środowisko harleyowców coraz większy wpływ zaczęła wywierać grupa wyjątkowo nieprzystosowanych społecznie dziwaków, nazywających się Wkurzone Dranie z Bloomington (The Pissed Off Bastards of Bloomington). Zmienili nazwę na Hells Angels, przyjęli charakterystyczne logo i sformułowali zasady funkcjonowania gangu Dowiedz się więcej o Aniołach Piekieł ...

Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP