Trwa ładowanie...

Homoseksualiści wierzą w Boga?

Share
Homoseksualiści wierzą w Boga?
dudmlo9

Czy da się pogodzić wiarę i homoseksualizm? Co mówi o tym Jezus? Czy gej może zostać zbawiony?

Takie pytania stawia autor strony chrzescijanin- homoseksualny.pl. Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista.

dudmlo9

Kościół Katolicki homoseksualistów akceptuje?

Stanowisko kościoła na temat osób zainteresowanych tą samą płcią określono już w Księdze Kapłańskiej Starego Testamentu. Zapisano tam, że: "ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą popełnia obrzydliwość". Uzupełnienie przynosi Katechizm Kościoła Katolickiego, który piętnuje homoseksualizm jako akt, ale nie krytykuje osób zainteresowanych tą samą płcią.

- Jako katolik powinienem podchodzić z wielką wrażliwością do każdego człowieka, niezależnie od tego jakiej on jest orientacji, czy jest moim przyjacielem czy wrogiem. Katechizm akcentuje jakby szczególnie, żeby w ten sposób podchodzić do osób homoseksualnych, ze względu na delikatność problemu i materii. Pamiętajmy o tym, że nie jest to jakiś wyjątek, ale my jako ludzie wiary powinniśmy tak podchodzić do każdego. Oczywiście czyny grzeszne są nie do zaakceptowania przez kościół. Zawsze będzie on mówił: "Nie, to jest złe" - ojciec Franciszek Chodkowski i ojciec Leonard Bielecki, autorzy programu "Bez sloganu".

Homoseksualni chrześcijanie łączą się w sieci

W Polsce od 5 do 7 procent społeczeństwa to homoseksualiści. Część z nich to osoby wierzące, które wsparcia wiary szukają w internecie. To dla nich skierowana jest strona chrzescijanin -homoseksualny.pl.

Dawid, założyciel strony, zanim ponowie odkrył Boga, prowadził rozwiązły tryb życia, a później był w 5 letnim związku. Jak przyznaje, szczególnie w okresie Świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia odczuwał, że prowadzone przez niego życie jest pozbawione sensu. Na początku miewał dość przypadkowe i incydentalne spowiedzi. Wszystko zaczęło się zmieniać w momencie, gdy zdecydował się znaleźć stałego spowiednika.

dudmlo9

- Kiedy przyszedł moment, gdy chciałem w okresie tych świąt przystępować do spowiedzi, czułem, że to nie może być jakiś incydent, jednorazowe wydarzenie. Zauważyłem, że gdy byłem po spowiedzi i przyjmowałem Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zupełnie inaczej zaczynałem się zachowywać, postrzegać ludzi, rzeczywistość, miałem w sobie więcej miłości, cierpliwości, ale przede wszystkim czułem się niesamowicie wolny i kochany. To doświadczenie, które po każdej Komunii Św. powtarzało się - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Dawid, założyciel strony.

Potem nadszedł czas na Rzym, który dodatkowo wzmocnił mężczyznę.

- Po tej wielomiesięcznej walce zakończonej wizytą u świętych, otrzymałem tak wielką siłę do zerwania ze starym życiem, że po prostu przeciąłem to radykalnie. Natychmiast. Nie było to proste, ale wiedziałem, że to ma sens! I poczułem się, jakbym wyszedł ze stęchłego pomieszczenia na wielką zieloną łąkę, poczułem się wolny i szczęśliwy - dodaje mężczyzna.

Jak się okazuje są osoby podobne do Dawida. To dla nich powstała strona internetowa chrześcijanin - homoseksualny.pl

dudmlo9

- Pomysł strony pojawił się po tej mojej walce, gdy w pewnym momencie sam zadawałem sobie pytanie " no chyba jest coś ze mną nie tak, mam taką orientację, tu nagle chcę być w relacji z Bogiem, w jakiejś zażyłości, a nigdzie nie ma śladu o takich osobach, to może jednak jest to nie do pogodzenia? ". Gdy już udało mi się zerwać ze starym życiem przychodziła taka myśl, pragnienie, natchnienie, że powinienem założyć stronę, na której spiszę wszystkie te doświadczenia i przemyślenia.

Póki co zarejestrowanych użytkowników jest ponad 200. Założyli około 600 wątków i napisali prawie 10 tys. postów, w których dzielą się wątpliwościami, przemyśleniami i własnymi przeżyciami.

Kościół, a "czystość"

Według nauczania Kościoła Katolickiego zarówno osoba homoseksualna jak i hetero, jest wezwana do czystości, czyli tzw. "abstynencji seksualnej".

- W Słowie Bożym jest mowa o tym, że jakiekolwiek pożycie seksualne poza związkiem małżeńskim jest grzechem. Dlatego czy to robisz to jako hetero, czy homo nie będąc w związku małżeńskim, to jest to wbrew woli dobrego Tatusia, którym jest nasz Bóg i On naprawdę wie, co dla nas dobre, bo nas stworzył. - dodaje Dawid.

dudmlo9

Głosy wśród chrześcijańskich homoseksualistów są podzielone. Nie wszyscy zgadają się z obostrzeniami nałożonymi przez kościół katolicki. Tak jak autor bloga wiara -homoseksualisty.blogspot.com:

"Wierzę w Boga, ponieważ w Nim znajduję szczęście. Bóg jest dobry, życzliwy i zawsze mnie wysłucha, chociaż dosłownie mi nie odpowie, to ja i tak cenię Go ponad swoje życie. Problemem natomiast jest Kościół Katolicki, ponieważ nie wiem, czy w niego wierzę, mimo tego, że czyni wiele dobrego i łączy ludzi. Przyznaję szczerze, że ja - jako osoba homoseksualna - nie czuję się w pełni akceptowany przez KK. Mam do tego powody, które można wyczytać na moim blogu. Stale jednak szukam tej akceptacji...

Ja sobie wybrałem drogę życia w czystości, lecz akceptuję inne osoby homoseksualne, które żyją w związku, bo może akurat to zapewnia im szczęście. Bo przecież człowiek jest tylko człowiekiem, a Bóg jest miłosierny"- czytamy na blogu.

dudmlo9

Podziel się opinią

Share
dudmlo9
dudmlo9