Trwa ładowanie...
23-03-2012 17:04

HOW IT WORKS – nowy miesięcznik popularnonaukowy

HOW IT WORKS – nowy miesięcznik popularnonaukowyŹródło: How it works
d1y8h1o
d1y8h1o

Dlaczego w kosmosie nie trzeba zmieniać bielizny? Czy ktoś wiedział, że ośmiornica mimiczna jest tak skuteczna w ukrywaniu się, że nie została odkryta aż do 1998 roku! Jak zbudowane są lotniskowce? Jakich substancji używano do mumifikacji faraonów?

Ile razy powiększa się za swojego życia patyczak? Kto by pomyślał, że jest w ciele ludzkim kość, która nie łączy się z innymi? Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć w nowym magazynie „HOW IT WORKS”.

Nowe czasopismo o nauce i technologii „HOW IT WORKS” w portfolio Wydawnictwa Egmont, debiutuje na rynku 23 marca 2012 roku. Przeznaczone jest dla wymagających, aktywnych czytelników o szerokim wachlarzu zainteresowań.

Każde wydanie to setki fascynujących informacji i faktów. Odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania, zróżnicowane tematycznie teksty, fachowe i jednocześnie przystępne. Treści podane są czytelnikowi w dynamiczny sposób, krótko i zwarcie. Efektowne ilustracje i fotografie, szczegółowe przekroje, czytelne schematy, informacyjne grafiki, oraz precyzyjne i ciekawe opisy. Każdorazowo możliwość bycia bliżej tajemnic nauki i nowych technologii.

W kompetentny, a jednocześnie klarowny, sposób pismo stara się opowiadać zarówno o współczesnej nauce, jak i o otaczającej nas technice. Na łamach można zajrzeć do laboratoriów badaczy, wyruszyć w egzotyczne podróże, odkrywać tajemnice historii. Magazyn objaśnia trudne naukowe odkrycia i pojęcia, pokazuje też ich praktyczne zastosowanie. Przybliża najnowszą technologię – używane na co dzień elektroniczne gadżety lub pojazdy, niesamowite maszyny, ale i zwykłe domowe urządzenia. Prosto i przejrzyście wyjaśnia, JAK DZIAŁA ŚWIAT.

d1y8h1o

Każdy numer ma stałe działy, które ułatwiają dotarcie do poszukiwanych informacji. Wśród nich są: NAUKA, PRZYRODA, TECHNOLOGIA, HISTORIA, TRANSPORT, KOSMOS. Poszczególne wydania to również sekcje poświęcone polskiej historii, przyrodzie i nauce. Wszechstronność i jakość poruszanych tematów odpowiada na potrzeby czytelnicze, a nowoczesny layout, największy format 230x270 mm wśród dostępnych pism popularnonaukowych i najwyższa jakość poligrafii odpowiadają na potrzebę estetyki. Wśród autorów tekstów są naukowcy, specjaliści w danej dziedzinie i doświadczeni popularyzatorzy wiedzy.

Czasopismo wydawane jest z sukcesem w kilku krajach Europy – w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii.

d1y8h1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y8h1o