Trwa ładowanie...

Hub USB i stacja dokująca. Prezent dla elektro-maniaka już od 20 zł

Hub rozdzielający albo stacja dokująca uporządkują biurko i dadzą większą kontrolę nad tym, czy wszystkie gadżety, które na co dzień ułatwiają ci życie, są gotowe do pracy na 100 proc. Jeśli drażni cię plątanina kabli, a do ładowarki stale podpięty jest telefon (albo kilka), ten prosty gadżet będzie sprytnym pomocnikiem. Cena? Nawet kilkanaście złotych.

Hub USB i stacja dokująca. Prezent dla elektro-maniaka już od 20 złŹródło: Adobe Stock
d1g5ebx
d1g5ebx

Już nie zapomnisz naładować…

Nie tylko telefony działają obecnie na akumulator wymagający naładowania. Latarka czołówka na wycieczkę, powerbanki, aparaty cyfrowe i wszelkiego rodzaju inne gadżety wymagające naładowanej baterii, zanim ruszymy do pracy czy na urlop także muszą zostać podłączone do ładowania. Nie da się ukryć, że coraz trudniej pamiętać o zabraniu wszystkich gadżetów, ładowarek i kabli, co zrozumieją zapewne najlepiej posiadacze dużych rodzin i wielbiciele elektroniki. Taki rozdzielacz daje możliwość zredukowania np. w służbowym bagażu liczby ładowarek i kabli, a także stanowi elegancki, nowoczesny gadżet. Usprawnione ładowanie to podstawowa, ale nie jedyna zaleta takich rozdzielaczy i stacji. Ułatwiają i organizują one przesyłanie danych, a także... nareszcie nie będzie ci brakowało wejścia na myszkę komputerową, głośniki, słuchawki czy sprzęt do prezentacji.

Uwolni od plątaniny kabli…

Jeżeli zdarzyło ci się zadbać o wszystko, co potrzebne do udanego wyjazdu, ale tuż po ruszeniu w trasę okazywało się, że nie naładowałeś słuchawek, a w pociągu brak możliwości naładowania bezprzewodowego modelu, możliwe, że przyda ci się hub USB. Wpinasz go do uniwersalnej ładowarki i podpinasz równocześnie 2, 3, 5 albo więcej urządzeń.

Ładują się w tym samym miejscu i w podobnym czasie. W zależności od rodzaju, hub obsłuży te najbardziej przydatne wejścia i wersje USB – także te w najnowszej wersji. Wybierając, warto rzecz jasna oszacować, czy przyda nam się po prostu rozdzielacz do 3 albo 5 wejść USB 2.0 (najbardziej popularny i tani hub, przydatny w większości domów i biur), czy może lepszym wyborem okaże się model uwzględniający nowsze USB. Dodatkowa korzyść? Jeśli twój laptop ma już parę lat i zdarza się, że masz problem z połączeniem sprzętu przez zwykłe zużycie wejścia czy wtyczki, a jeszcze nie planujesz wymieniać komputera, hub USB ułatwi połączenie gadżetów.

Możliwe, że sprawdzi się stacja dokująca z dodatkowym wejściem innego rodzaju (np. czytnik kart pamięci). Samą kwestię ładowania smartfonów częściowo rozwiązały ładowarki bezprzewodowe, ale i tak pozostaje masa gadżetów i baterii, o których trzeba pamiętać. W zależności od poziomu zaawansowania stacji, możesz równocześnie korzystać nawet z kilkunastu funkcji. Stacja dokująca jest większym wydatkiem, ale za model z kilkoma funkcjami zapłacimy nawet poniżej 100 zł, a w cenie do 200 zł mamy już spory wybór.

Dla zapominalskich gadżetomaniaków…

Często każde urządzenie ma inny czas ładowania, inną pojemność baterii i wszystkie są użytkowane w różnym stopniu. Częstotliwość korzystania z aparatu w telefonie bywa różna, a jak wiadomo, robienie zdjęć szybko wyczerpuje baterię. Podobnie jest z powerbankiem – czasem zostaje w szufladzie na kilka tygodni albo nawet miesięcy, innym razem jest potrzebny codziennie. Rozwiązaniem są bardziej złożone huby i ich bardziej zaawansowana odmiana – stacje dokujące, które różnią się od zwykłego huba możliwością wpięcia urządzeń z różnymi rodzajami wejść, np. kilku nośników pamięci przenośnej.

Nie zapomnisz o ważnej ładowarce

Naładujesz potrzebne gadżety wygodnie, w jednym miejscu i w czasie, który łatwiej skontrolować. Unikając ładowania elektronicznych urządzeń w różnych miejscach mieszkania czy biura (czyli tam, gdzie da się wpiąć ładowarkę bez konieczności np. odłączenia drukarki itp.) będziesz mieć pewność, że nie zaskoczy cię sytuacja, kiedy nie będziesz mógł wykonać ważnego telefonu. Elektronika będzie cieszyć bardziej, a "żonglerka" wolnymi slotami w laptopie czy dostępem do gniazdek elektrycznych stanie się łatwiejsza.

d1g5ebx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1g5ebx