Trwa ładowanie...

Husarze polskiego rugby 2014

Share
Husarze polskiego rugby 2014
Źródło: newspix.pl
d352iwe

"Husarze Rugby" to od sześciu lat najważniejsza polska nagroda środowiska rugby, podsumowująca dokonania zawodników, trenerów i działaczy mijającego roku. Skąd wzięła się nazwa? Od polskiej husarii, która była naszą dumą i miała ogromne znaczenie dla historii Polski. "Husaria była wykorzystywana do przełamywania sił nieprzyjaciela poprzez zadawanie rozstrzygających uderzeń w postaci szarż" - ten opis idealnie oddaje specyfikę tej widowiskowej dyscypliny.

Od początku plebiscyt Husarze organizowało stowarzyszenie Barbarians Polska, patronatu i wsparcia udzielał Polski Związek Rugby, ale jednocześnie funkcjonowały inne plebiscyty. Ten największy - to plebiscyt RugbyPolska, który cieszył się równie wielką popularnością, co wybory Husarzy. Swoje wybory organizował też kiedyś pierwszy polski wortal o rugby - czyli rugby.info.pl.

W tym roku będzie jeden wspólny plebiscyt. Nie dlatego, że któryś jest lepszy, a inne były gorsze. Środowisko doszło do wniosku, że w jedności siła. Uznali, że tę nagrodę wesprą wszystkie polskie portale rugby a jej istnienie oficjalnie usankcjonuje Polski Związek Rugby. Rozdanie nagród nastąpi podczas pierwszego w historii Balu Rugbistów, który zostanie poprzedzony Galą Husarze Polskiego Rugby 2013.

Obecność na Gali Husarze Polskiego Rugby potwierdził już minister sportu Andrzej Biernat. Zaproszeni będą prezesi wszystkich klubów, partnerzy i sponsorzy polskiego rugby, wreszcie, a może przede wszystkim, nagrodzeni zawodnicy.

d352iwe

Gala obędzie się w hotelu Ossa Congress&Spa pod Rawą Mazowiecką. Tym samym, w którym nasza reprezentacja przygotowywała się do tak udanych meczów ze Szwecją i Czechami.

Wśród laureatów Husarzy są takie postaci polskiego rugby jak byli zawodnicy czy obecni działacze, żeby wymienić tylko kilku: Ryszard Wiejski, Andrzej Kopyt, Henryk Kuczko, Zbigniew Kulenty, Józef Grochowski, Louis Amblart oraz czynni zawodnicy i zawodniczki, wymieniając tylko: Meraba Gabunię, Krzysztofa Hotowskiego, Tomasza Stępienia, Kamila Bobryka, Karolinę Jaszczyszyn i Tomasz Hebdę.

Tak jak w poprzednich latach specjalna Kapituła Nagrody, do której należą największe polskie autorytety rugby, przyznaje tytuły w następujących kategoriach:

1/ Rugbistka i Rugbista Roku
2/ Rugbista 7 Roku
3/ Drużyna Roku
4/ Trener Roku
5/ Wydarzenie Roku
6/ Objawienie Roku
7/ Nagroda za całokształt dokonań
Oraz Super Husarz, przyznawany pośmiertnie dla tych, których już nie ma wśród nas.

W ręce kibiców organizatorzy oddali decyzję dotyczącą obsady:
1/ piętnastoosobowej drużyny Rugby 15
2/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Kobiet
3/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Mężczyzn

Uroczysta Gala, na której zostaną wręczone statuetki Husarzy odbędzie się 15 lutego 2014.

Hymn w wykonaniu Polaków stał się hitem Internetu. Obejrzało go ponad 650 tysięcy widzów.

Głosować można na stronie husarzrugby.pl

d352iwe

Podziel się opinią

Share
d352iwe
d352iwe