Trwa ładowanie...
d42syih
Forma

Husarze polskiego rugby 2014

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Husarze polskiego rugby 2014
(newspix.pl)
d42syih

"Husarze Rugby" to od sześciu lat najważniejsza polska nagroda środowiska rugby, podsumowująca dokonania zawodników, trenerów i działaczy mijającego roku. Skąd wzięła się nazwa? Od polskiej husarii, która była naszą dumą i miała ogromne znaczenie dla historii Polski. "Husaria była wykorzystywana do przełamywania sił nieprzyjaciela poprzez zadawanie rozstrzygających uderzeń w postaci szarż" - ten opis idealnie oddaje specyfikę tej widowiskowej dyscypliny.

Od początku plebiscyt Husarze organizowało stowarzyszenie Barbarians Polska, patronatu i wsparcia udzielał Polski Związek Rugby, ale jednocześnie funkcjonowały inne plebiscyty. Ten największy - to plebiscyt RugbyPolska, który cieszył się równie wielką popularnością, co wybory Husarzy. Swoje wybory organizował też kiedyś pierwszy polski wortal o rugby - czyli rugby.info.pl.

W tym roku będzie jeden wspólny plebiscyt. Nie dlatego, że któryś jest lepszy, a inne były gorsze. Środowisko doszło do wniosku, że w jedności siła. Uznali, że tę nagrodę wesprą wszystkie polskie portale rugby a jej istnienie oficjalnie usankcjonuje Polski Związek Rugby. Rozdanie nagród nastąpi podczas pierwszego w historii Balu Rugbistów, który zostanie poprzedzony Galą Husarze Polskiego Rugby 2013.

d42syih

Obecność na Gali Husarze Polskiego Rugby potwierdził już minister sportu Andrzej Biernat. Zaproszeni będą prezesi wszystkich klubów, partnerzy i sponsorzy polskiego rugby, wreszcie, a może przede wszystkim, nagrodzeni zawodnicy.

Gala obędzie się w hotelu Ossa Congress&Spa pod Rawą Mazowiecką. Tym samym, w którym nasza reprezentacja przygotowywała się do tak udanych meczów ze Szwecją i Czechami.

Wśród laureatów Husarzy są takie postaci polskiego rugby jak byli zawodnicy czy obecni działacze, żeby wymienić tylko kilku: Ryszard Wiejski, Andrzej Kopyt, Henryk Kuczko, Zbigniew Kulenty, Józef Grochowski, Louis Amblart oraz czynni zawodnicy i zawodniczki, wymieniając tylko: Meraba Gabunię, Krzysztofa Hotowskiego, Tomasza Stępienia, Kamila Bobryka, Karolinę Jaszczyszyn i Tomasz Hebdę.

Tak jak w poprzednich latach specjalna Kapituła Nagrody, do której należą największe polskie autorytety rugby, przyznaje tytuły w następujących kategoriach:

d42syih

1/ Rugbistka i Rugbista Roku
2/ Rugbista 7 Roku
3/ Drużyna Roku
4/ Trener Roku
5/ Wydarzenie Roku
6/ Objawienie Roku
7/ Nagroda za całokształt dokonań
Oraz Super Husarz, przyznawany pośmiertnie dla tych, których już nie ma wśród nas.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami, który odbył się w Warszawie na stadionie Polonii:

 (fot. Gaglewski Fotografia)
((fot. Gaglewski Fotografia))

Skład reprezentacji Polski podczas zwycięskiego mecz z Niemcami, który odbył się w Gdańsku:

 (fot. newspix.pl)
((fot. newspix.pl))

W ręce kibiców organizatorzy oddali decyzję dotyczącą obsady:
1/ piętnastoosobowej drużyny Rugby 15
2/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Kobiet
3/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Mężczyzn

Uroczysta Gala, na której zostaną wręczone statuetki Husarzy odbędzie się 15 lutego 2014.

Hymn w wykonaniu Polaków stał się hitem Internetu. Obejrzało go ponad 650 tysięcy widzów.

Głosować można na stronie husarzrugby.pl

d42syih

Podziel się opinią

Share
d42syih
d42syih