Trwa ładowanie...
24-09-2010 15:17

Idealny powiernik kobiety

Idealny powiernik kobietyŹródło: AFP
d3g22kp
d3g22kp

Męskim okiem

Ślini się, niezbyt dobrze pachnie i chodzi na czterech łapach. A mimo to jest doskonałym powiernikiem największych tajemnic. Do tego stopnia, że bardzo wiele kobiet prędzej zwierza się własnemu psu, niż partnerowi.

Najnowsze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowodzą, że prawie 20 procent Brytyjek zwierza się swojemu psu z tajemnic, których nie powierzyłyby nikomu innemu. Nawet najbliższej przyjaciółce, nie wspominając już o własnym partnerze. Ta więź jest tak silna, że 14 procent badanych pań uważa, że czworonóg potrafi czytać w ich myślach.

[

]( #opinions )

d3g22kp

Co ciekawe – mężczyźni nie czują aż takiej więzi i bliskości z psem. Spośród wszystkich badanych jedynie 10 procent przyznaje się do silnej łączności emocjonalnej z własnym zwierzakiem. Znaczna większość opisuje go raczej jako „zaufanego towarzysza”.

Dokładnie takie same wyniki uzyskali naukowcy przeprowadzający analogiczne badanie w Nowej Zelandii. Tam również panie wolą zwierzać się psom, niż mężczyznom. Co jednak najciekawsze – nowozelandcy panowie zgodnie przyznają, że czworonogi okazują im… więcej czułości, niż ich partnerki.

No cóż – pies od wieków jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ma też inne zalety – jest wierny i zamiast samemu mówić cierpliwie słucha wszystkiego, co mamy mu do powiedzenia. Nic dziwnego, że kobiety odnajdują w psach te cechy, których próżno szukałyby u własnych partnerów. Większości z nas bowiem pierwsze co przychodzi do głowy na hasło „pies”, to nie bynajmniej miłość i wierność, ale pozycja „na pieska”.

A co powinniśmy zrobić, jeśli chcemy poznać najskrytsze tajemnice naszej partnerki? Są dwie możliwości: albo możemy zmusić psa do połknięcia dyktafonu (z tym że zapewne odmówi współpracy), albo musimy zaczekać do Wigilii. Tego dnia jak wiadomo zwierzęta mówią ludzkim głosem i być może prośbą, groźbą, albo zwyczajnym przekupstwem uda nam się coś wydusić z czworonoga.

(menonwaves)

d3g22kp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g22kp