Trwa ładowanie...
d2et8io
Ludzie

Igrzyska olimpijskie Tokio 2021. Panowie mogą zawstydzić panie

Niespełna rok pozostał do rozpoczęcia letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Z tej okazji sprawdzamy - kto z naszych sportowców ma większe szanse medalowe - panie czy panowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Igrzyska olimpijskie Tokio 2021. Panowie mogą zawstydzić panie
(materiały partnera)
d2et8io

Partnerem publikacji są DarmoweZaklady.pl

Sport rządzi się swoimi prawami. Dziś możemy wiele mówić i pisać na temat szans medalowych naszych sportowców w Tokio, a rzeczywistość ma prawo nas zaskoczyć. Zarówno na plus jak i minus. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć choćby tego, jak pandemia wpłynie na przygotowania zawodników do rywalizacji.

Na podstawie aktualnych danych, z dużą dozą prawdopodobieństwa, można jednak zakładać, że więcej medali do kraju przywiozą panowie. Zdecydowanie największe nadzieje wiążemy z orłami Vitala Heynena. Polscy siatkarze wymieniani są w gronie głównych kandydatów do złota olimpijskiego.

d2et8io

W sportach drużynowych wysoko ocenia się też szanse naszych koszykarzy - 3x3, którzy, notabene, jeszcze do Tokio… nie awansowali. Dla wielu ekspertów to jednak tylko formalność.

Ciężki może być też bagaż z medalami lekkoatletów. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski w biegach i wreszcie - Piotr Małachowski w rzucie dyskiem - każdego z wymienionych sportowców stać nawet na… olimpijskie złoto, choć takiego wariantu nie zakładają chyba nawet najwięksi optymiści w Polsce.

Gdy rzucimy okiem na pozostałe dyscypliny, można dostać… zawrotu głowy. Magomedmurad Gadżijew, Robert Baran (zapasy), polscy wioślarze, Radosław Kawęcki (pływanie), Piotr Myszka (żeglarstwo), Rafał Majka (kolarstwo), Hubert Hurkacz (tenis) - to też nie żółtodzioby, które jadę do Japonii na wycieczkę.

A co z naszymi paniami? I ile w sumie medali mogą zgarnąć nasi sportowcy? Przewidywaniami, dokładnymi wyliczeniami związanymi z igrzyskami olimpijskimi Tokio 2021 zajęli się specjaliści z serwisu DarmoweZaklady.pl. Według nich o sukcesie można będzie mówić, gdy złamiemy barierę z IO w 2000 roku w Sydney. Ich przewidywania są w tym zakresie bardzo optymistyczne.

Pamiętajmy jednak, że igrzyska olimpijskie niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. To najważniejsza impreza w życiu każdego sportowca. Presja, jaka zatem na nich spadnie, będzie ogromna. Za rok przekonamy się, kto sobie z nią poradzi najlepiej.

Partnerem publikacji są DarmoweZaklady.pl

d2et8io

Podziel się opinią

Share
d2et8io
d2et8io