Trwa ładowanie...
Materiał partnera
15-07-2020 14:31

Igrzyska olimpijskie Tokio 2021. Panowie mogą zawstydzić panie

Niespełna rok pozostał do rozpoczęcia letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Z tej okazji sprawdzamy - kto z naszych sportowców ma większe szanse medalowe - panie czy panowie.

Share
Igrzyska olimpijskie Tokio 2021. Panowie mogą zawstydzić panieŹródło: materiały partnera
d2mvom3

Partnerem publikacji są DarmoweZaklady.pl

Sport rządzi się swoimi prawami. Dziś możemy wiele mówić i pisać na temat szans medalowych naszych sportowców w Tokio, a rzeczywistość ma prawo nas zaskoczyć. Zarówno na plus jak i minus. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć choćby tego, jak pandemia wpłynie na przygotowania zawodników do rywalizacji.

Na podstawie aktualnych danych, z dużą dozą prawdopodobieństwa, można jednak zakładać, że więcej medali do kraju przywiozą panowie. Zdecydowanie największe nadzieje wiążemy z orłami Vitala Heynena. Polscy siatkarze wymieniani są w gronie głównych kandydatów do złota olimpijskiego.

W sportach drużynowych wysoko ocenia się też szanse naszych koszykarzy - 3x3, którzy, notabene, jeszcze do Tokio… nie awansowali. Dla wielu ekspertów to jednak tylko formalność.

d2mvom3

Ciężki może być też bagaż z medalami lekkoatletów. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski w biegach i wreszcie - Piotr Małachowski w rzucie dyskiem - każdego z wymienionych sportowców stać nawet na… olimpijskie złoto, choć takiego wariantu nie zakładają chyba nawet najwięksi optymiści w Polsce.

Gdy rzucimy okiem na pozostałe dyscypliny, można dostać… zawrotu głowy. Magomedmurad Gadżijew, Robert Baran (zapasy), polscy wioślarze, Radosław Kawęcki (pływanie), Piotr Myszka (żeglarstwo), Rafał Majka (kolarstwo), Hubert Hurkacz (tenis) - to też nie żółtodzioby, które jadę do Japonii na wycieczkę.

A co z naszymi paniami? I ile w sumie medali mogą zgarnąć nasi sportowcy? Przewidywaniami, dokładnymi wyliczeniami związanymi z igrzyskami olimpijskimi Tokio 2021 zajęli się specjaliści z serwisu DarmoweZaklady.pl. Według nich o sukcesie można będzie mówić, gdy złamiemy barierę z IO w 2000 roku w Sydney. Ich przewidywania są w tym zakresie bardzo optymistyczne.

Pamiętajmy jednak, że igrzyska olimpijskie niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. To najważniejsza impreza w życiu każdego sportowca. Presja, jaka zatem na nich spadnie, będzie ogromna. Za rok przekonamy się, kto sobie z nią poradzi najlepiej.

Partnerem publikacji są DarmoweZaklady.pl

d2mvom3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mvom3