Ile pieniędzy świadczy o tym, że jesteś bogaty?
Nie każdy milioner czuje się bogaczem. Okazuje się, że aż czterech na dziesięciu amerykańskich milionerów nie uważa, że są bogaci. Progiem, który czyni człowieka bogatym okazuje się być szczęśliwa siódemka, czyli 7,5 miliona dolarów.
42 procent z tysiąca przepytanych przez Fidelity Investments bogaczy przyznała, że wcale nie uważa się za krezusów. Wszyscy, biorący udział w sondażu, mogą cieszyć się posiadaniem przynajmniej miliona na koncie lub majątkiem o takiej wartości. Każda z przepytanych osób jest zamożna. Wielu z nich martwi się jednak, że będzie żyć dłużej niż ich aktywa.
Jak komentują specjaliści, wielu bogaczy porównuje się do rówieśników, którzy nie są tak majętni. Często też myślą o długich latach, jakie będą musieli spędzić na emeryturze, a na to pieniądze z pewnością będą potrzebne.
Średni wiek bogaczy Ameryki to 56 lat. Na każdego z nich przypada średnio 3,5 miliona dolarów gotowych do inwestowania. Jednakże, im człowiek starszy, tym bardziej wymagający, dlatego próg dla "bogatych" wzrasta z wiekiem. Sumując majątki 5 procent najbogatszych ludzi Stanów Zjednoczonych, odkryć można, że wspólnie są oni szczęśliwymi posiadaczami 55 procent majątku całego kraju.
A jak szybko zarobić? Jak się okazuje to osobowość może mieć duży wpływ na zasobność kieszeni. Tak wynika z raportu amerykańskich naukowców, których badania wykazały, że sumienność ma wpływ na zarobki, a także oszczędności, którymi można dysponować po przejściu na emeryturę.
Zespół z Retirement Research Center przy Uniwersytecie Michigan przeanalizował dane z badań prowadzonych wśród 10 tys. mieszkańców Stanów Zjednoczonych po 50. roku życia w latach 2006 - 2008. Osoby, które osiągnęły wysokie wyniki w testach osobowościowych dotyczących sumienności zarabiały rocznie średnio o 1,5 tys. dolarów więcej niż przeciętny Amerykanin. Ludzie sumienni są odpowiedzialni, dotrzymują terminów i płacą rachunki na czas. Ciężko pracują i charakteryzuje ich wysoki poziom samodyscypliny. To osoby, które regularnie biegają, przestrzegają diety i nie odkładają spraw na później.
Badania wykazały również, że lepiej zarabiają osoby stabilne emocjonalnie, mimo że nie są jednocześnie bardziej oszczędne. W gorszej sytuacji są osoby zgodne i otwarte na nowe doświadczenia - ich zarobki i oszczędności są mniejsze. W porównaniu z introwertykami, ekstrawertycy zarabiają tyle samo, jednak więcej udaje się im odłożyć.
[
]( #opinions )
A jak to wygląda w naszych realiach? Brak platynowych kart, brak obsługi bankowej na poziomie prestige i szeroko otwartych drzwi do każdego ekskluzywnego sklepu z drugiej strony złość (czy już nawet bezsilność) podczas kolejnych informacji o rosnących cenach paliw i mediów, czy dogłębna analiza cen na sklepowych półkach, jasno pokazuje, że większość z nas jest bogata... wewnętrznie.
(PAP), menonwaves