Trwa ładowanie...

Innowacyjne technologie w telewizorach Samsung i LG

Rok 2020 to czas sporych zmian na rynku telewizorów. Od czasu targów CES 2020 internetowe szumy na temat nowości - nie milkną.

Artykuł sponsorowany
Innowacyjne technologie w telewizorach Samsung i LGŹródło: materiały partnera
d3t9n8m
d3t9n8m

Pojawiają się propozycje zarówno dla osób potrzebujących po prostu dobrego obrazu, jak i dla tych, którzy życzą sobie czegoś więcej. Przodują zdecydowanie innowacyjne technologie zastosowane w telewizorach marki Samsung i LG.

  • Innowacyjne technologie w telewizorach Samsung
  • Innowacyjne technologie w telewizorach LG
  • Telewizory dla graczy

Innowacyjne technologie w telewizorach Samsung

Samsung wprowadza na rynek wiele niszowych, albo drogich nowości. Na szczęście znajdzie się też parę modeli dla mniej wymagających.

W tym roku górują nowości związane z liną QLED. Pojawi się pięć modeli 4K i trzy modele z matrycą 8K. Zapowiada to spadek cen telewizorów z tą innowacyjną matrycą. Do tej pory ich ceny były raczej bardzo wysokie, teraz staną się po prostu drogie.

d3t9n8m

Dla osób, które szukają czegoś więcej niż telewizor Samsung z wybitną jakością ekranu, producent przygotował kilka modeli lifestylowych. Zdecydowanie są warte uwagi. Ich forma nada wnętrzu niesamowite oblicze.

Jednym z modeli nadających subtelny klimat, jest telewizor The Frame z technologią QLED, który tworzy wrażenie wiszącego na ścianie obrazu. Dzięki trybowi “Sztuka” możesz stworzyć swoją własną galerię sztuki. Pozwala on wyświetlać na wyłączonym telewizorze prawdziwe dzieła sztuki, które znajdziesz w dedykowanym sklepie ze sztuką.

Kolejnym ciekawym modelem jest Serif. Ekran otoczony jest nowatorską ramą, a całość umieszczona została na nowoczesnym stojaku. Model wygląda dobrze z każdej strony, dlatego nie trzeba stawiać go pod ścianą. Dodatkowo został wyposażony w technologię NFC.

Ostatnim z trzech nieszablonowych modeli jest Sero, który zadowoli młodszych użytkowników oraz tych idących z duchem czasu. Wyróżnia się spośród innych modeli możliwością obrócenia go z pozycji poziomej - do pionowej. Dzięki temu pionowe treści nagrywane za pomocą telefonu mogą być swobodnie oglądane bez utraty jakości.

d3t9n8m

W modelach dla osób lubujących się w przesiadywaniu przed TV, ale nie wymagających cudów technologicznych, Samsung też przygotował parę ciekawych modeli. Posiadają one takie technologie jak HDR, zwiększony kontrast kolorów, 4K. Jeśli chodzi o design, modele nie będą od siebie bardzo odbiegać. Główną różnicą stanie się szerokość ramki, czy wygląd nogi. Ciekawostką może być pojawiająca się funkcja Ambient Mode, dzięki której można wyświetlać obrazy i zdjęcia na wyłączonym telewizorze. Nowością okazuje się wprowadzenie możliwości współpracy z asystentem głosowym, oraz możliwość wyświetlania ekranu telefonu na telewizorze. Może się to odbywać nie tylko bezpośrednio w trybie pełnoekranowym, ale też jako dodatkowe okienko podczas oglądania, lub jako ekran dzielony.

Innowacyjne technologie w telewizorach LG

W telewizorach od LG nie ma super znaczących zmian w designie i wizerunku. Jest za to parę nowości jeśli chodzi o użyte technologie. Najwięcej aktualizacji dostały telewizory z serii LG OLED. W modelach z 2020 roku przeciętny telewizor LG dostanie możliwość obsługiwania nowych formatów.

  • Dolby Atmos pozwala użytkownikowi na przestrzenne odczucia dźwiękowe.
  • Dolby Vision sprawia, że paleta wyświetlanych kolorów przez ekran telewizora, będzie zbliżona do tej, którą postrzega ludzkie oko.
  • Dolby Vision IQ wykorzystuje Dolby Vision i koryguje je w stosunku do oświetlenia w pomieszczeniu.
  • Filmmaker Mode powoduje, że obraz widziany na telewizorze jest najbliższy pierwotnemu zamysłowi reżysera.
d3t9n8m

Dodatkowo będą posiadały system operacyjny webOS. Pozwoli to fanom filmów oraz seriali na oglądanie pozycji z bibliotek platform Netflix, Disney+, CBS i Apple+.

LG ma także odpowiedź na The Frame Samsunga. Model tego producenta będzie wyposażony w procesor Alpha 9 Gen 3, co wpłynie korzystnie na zwiększenie mocy obliczeniowej oraz algorytm uczenia. Oznacza to nic innego jak spore zwiększenie jakości obrazu.

Telewizory dla graczy

Lg zrobił prawdziwy ukłon w stronę miłośników gier na konsolach oraz ogólnie e-sportu. Jako pierwszy wprowadził na rynek telewizor zgodny z Nvidia G-SYNC. Telewizory LG OLED wyróżniają się wysoką jakością obrazu. W połączeniu z technologią Nvidia G-SYNC gracze będą mieli zapewnioną płynność i dynamikę obrazu.

d3t9n8m

Samoświecące diody stwarzają komfortowe doznania i warunki do grania. Telewizory LG OLED mają wysokie standardy emisji niebieskiego światła, migotania i jakości obrazu.

Producent stworzył telewizor idealny do rozgrywek. Jest mniejszy (48 cali), ale dzięki zastosowaniu 8 milionów pikseli, posiada gęstość obrazu zbliżoną do 96 calowego TV z 8K.

Dodatkową gratką jest sztuczna inteligencja kierująca dźwiękiem. AI Acoustic Tuning rozpoznaje układ przestrzenny pomieszczenia w którym się znajduje. Doskonale odnajduje gracza i do niego dostosowuje wrażenia dźwiękowe.

Telewizorem do gier można sterować za pomocą głosu. Posiada wbudowany inteligentny telefon LG ThinQ. Innowacyjna technologia w połączeniu z zestawem głośnomówiącym pozwala na uniknięcie robienia nawet najkrótszych przerw podczas rozgrywki.

Szukasz ciekawych rozwiązań? Zajrzyj na oleole.pl

d3t9n8m
d3t9n8m