Trwa ładowanie...
d2qxy1s
Inteligentne hantle, które motywują do pracy i liczą kalorie
Ciekawostki

Inteligentne hantle, które motywują do pracy i liczą kalorie

Share
d2qxy1s

Uczniowie jednego z kijowskich liceów wymyślili "inteligentne" hantle. Bogdan i Eugeniusz w szkolnym laboratorium spędzają więcej czasu niż na zajęciach. Natomiast sam pomysł na powstanie inteligentnych hantli pojawił się w domowym zaciszu.

- Leżałem na kanapie i pomyślałem, że powinienem poćwiczyć. Ale wygrało lenistwo - wspomina Bogdan. - Wtedy pojawił się pomysł połączenia hantli i nowych technologii - dodaje.

d2qxy1s

Dwukilogramowe "inteligentne" hantle liczą ilość spalonych kalorii i motywują początkujących do ćwiczeń. Dane z hantli są wysyłane na specjalną platformę internetową. Można na niej znaleźć informacje o efektywności swoich ćwiczeń i wiele porad, przygotowanych przez stołecznych instruktorów fitness. Dodatkowo hantle wykrywają oszustwo i jeśli ćwiczący nie daje z siebie wszystkiego, nie reagują na ruch i nic nie rejestrują na stronie. Dla zaawansowanych licealiści stworzyli specjalny czujnik, który można zamontować na własnych hantlach o dowolnej wadze.

W czasie gdy Bogdan testuje hantle na sobie i innych, Eugeniusz pracuje nad ich doskonaleniem.

- Hantle będą komunikować się z ćwiczącym, by zachęcić do większego wysiłku. Myślę, że będą funkcjonować na zasadzie budzika. Jeśli nie poćwiczysz z rana, alarm się nie wyłączy - opowiada o planach Eugeniusz.

Start-up uczniów zainteresował już inwestorów zagranicy.
- Pracujemy nad swoimi hantlami na bazie ich systemów - tłumaczy Bogdan.
Według zapowiedzi "inteligentne" hantle, będzie można kupić w przyszłym roku.

d2qxy1s

Podziel się opinią

Share
d2qxy1s
d2qxy1s