Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
internet
09-08-2018 16:22

Internet domowy nowej generacji

Z biegiem czasu wszystko się zmienia, zmieniło się również oblicze Internetu mobilnego w twoim domu. Dawne niedogodności i kłopoty zniknęły, a oferta operatorów komórkowych znacznie zyskała na wartości. Jaki jest najlepszy Internet domowy?

Internet domowy nowej generacjiŹródło: pexels.com
d54xgcx
d54xgcx

Mobilny Internet

Internet to bez wątpienia jeden z największych wynalazków w historii ludzkości, który zmienił rozwój cywilizacji nie do poznania. Dzięki sieci świat stał się mniejszy, wszelkie procesy automatyzacji czy cyfryzacji znacznie przyspieszyły. Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez Internetu, przecież nawet każdy smartfon korzysta z usług sieciowych. Większość z nas co najmniej kilka razy dziennie sprawdza pocztę elektroniczną, social media, korzysta z komunikatorów internetowych czy ogląda filmy lub słucha muzyki za pośrednictwem sieci. A to tylko ułamek tego, co w rzeczywistości oferuje Internet.

Internet mobilny większości z nas kojarzy się z siecią o bardzo niskiej prędkości przesyłu danych i routerami w postaci pendrive'ów z wejściem USB. Po włożeniu do odpowiedniego gniazda należało dokonać instalacji, a samo korzystanie nierzadko wiązało się ze sporą dozą frustracji ze względu na problemy z łącznością i przerwami w transmisji. Czy coś się zmieniło w ciągu ostatnich lat? Jaki jest najlepszy Internet domowy? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie we własnych czterech ścianach?

Jaki jest najlepszy Internet domowy?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć trudna, warto jednak podkreślić kilka elementów, na które dobrze byłoby zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Podstawowy czynnik to oczywiście prędkość. Tradycyjni dostawcy kuszą prędkościami w okolicy 100-300 Mb/s, a czasem nawet więcej. W rzeczywistości jednak taka szybkość transmisji danych nie jest wcale tak potrzebna, jak mogłoby się wydawać. Do komfortowej obsługi sieci, pobierania plików czy oglądania filmów z powodzeniem wystarczą wartości w okolicy 20-60 Mb/s, dobrym rozwiązaniem jest zatem wybór oferty z tego zakresu, która do tego będzie na pewno tańsza niż o wiele szybsze odpowiedniki.

Zwykło się uważać, że Internet domowy od operatora komórkowego nie pozwala na podłączenie zbyt wielu urządzeń jednocześnie, a czasem nawet tylko jednego. Niektórzy z dostawców mobilnych dysponują jednak tak solidnymi routerami, że można do nich podłączyć nawet kilkadziesiąt urządzeń w tym samym czasie, i to w odległości aż do 150 metrów.

d54xgcx

Co więcej, router nie jest wtedy przypisany do konkretnego adresu. Dlatego też Internet domowy staje się Internetem w pełni mobilnym, który możesz zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz. A zasięg sieci komórkowych jest o wiele większy niż jeszcze kilka lat temu – w kraju znajduje się obecnie niewiele miejsc, w których sieć mobilna jest niedostępna.

Atrakcyjne dodatki

Mobilny Internet domowy nie musi kończyć się na usługach sieciowych. Operatorzy komórkowi często w swoich ofertach proponują użytkownikom atrakcyjne pakiety dodatkowe i prezenty. W ten sposób, podpisując abonament na Internet domowy, możesz zyskać np. najsłynniejszą konsolę do gier na świecie – PlayStation 4. PS4 to nie tylko niemal nieograniczona liczba gier, w tym wszystkie ważne nowości, to także rozrywka dla całej rodziny i doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu w bardzo zróżnicowany sposób. Korzystaj z uroków Netflixa, YouTube'a, Internetu oraz wielu innych programów i aplikacji dostępnych na PS4.

Jaki jest najlepszy Internet domowy? Z pewnością ten, który nie zrujnuje domowego budżetu i w pełni odpowie na twoje potrzeby. Wybierz najlepszą ofertę dopasowaną do własnych wymagań i ciesz się siecią w każdym momencie.

d54xgcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d54xgcx