Trwa ładowanie...
d46y8hl
09-11-2006 08:26

Irlandzki B.A.S.E.

d46y8hl
d46y8hl

Były zawodowy golfista skacze z obiektów w Irlandii. Gdy trwał słynny turniej Ryder Cup, były uczestnik Challenge Tour, zawodowy golfista bił rekordy innego rodzaju. Kompletował obiekty z cyklu B.A.S.E. Skakał z budynku, wieży nadawczo odbiorczej, mostu i klifu, czyli wszystkich elementów krajobrazu, które wkomponowane są w krajobraz Irlandii.

B.A.S.E. jumping, to wysoce ryzykowny sport extremalny. Skacze się w nim na spadochronie z obiektów o niewielkiej wysokości (dużo niższej niż w przypadku skydivingu. „BASE” to połączenie pierwszych liter, nazw obiektów, z których się skacze: Building (budynek), Antenna (jakikolwiek wysoki maszt), Span (przęsło mostu) i Earth (czyli ziemia, na przykład klif).

35-letni obywatel Belgii Cedric Dumont jest pierwszym base jumperem, który zaliczył wszystkie cztery obiekty w ciągu zaledwie tygodnia i to w tym samym kraju.

Na miejsce swojego pierwszego skoku wybrał Belfast, ojczyznę Tytanic’a, stocznię Harland&Wolff i 96-cio metrowy dźwig zwany Goliatem, postawiony na jej terenie. Drugi skok wykonał ze 110 metrów, z wieży Kippure TV położonej w górach Wicklow.

Trzeci skok, to niesamowity wyczyn. Wykonał go zaledwie z 35-cio metrowego mostu w Dublinie, gdzie ustanowił nowy rekord najniższego skoku w Europie, z mniej niż jedną sekundą swobodnego lotu.

*Więcej w serwisie EXTREMA.SPORT.WP.plWięcej w serwisie EXTREMA.SPORT.WP.pl*

d46y8hl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46y8hl