Trwa ładowanie...
18-12-2014 13:00

Islamscy terroryści używają bomb skorpionowych

Islamscy terroryści używają bomb skorpionowychŹródło: East News
d3x6h48
d3x6h48

Państwo Islamskie stosuje różne środki, które mają je zbliżyć do osiągnięcia założonego celu. Jedna z najnowszych metod, na wykorzystanie której zdecydowali się terroryści, pamięta czasy Cesarstwa Rzymskiego*. Jak informują zachodnie media, radykalni islamiści z ISIS zrzucają na wioski, zamieszkiwane przez ludność cywilną, kanistry i puszki wypełnione skorpionami, wywołując w ten sposób olbrzymią panikę.

Państwo Islamskie (ISIS), czyli siejąca terror organizacja działająca na Bliskim Wschodzie stosuje coraz bardziej radykalnie i wymyślne środki, by osiągnąć cel, jakim jest stworzenie państwa wyznaniowego, którego zasady funkcjonowania określone będą przez prawo szariatu. Ich najnowszą bronią stały się bomby skorpionowe, jak zwykło się nazywać wypełnione jadowitymi pajęczakami zasobniki. Wieść o najnowszej metodzie, nawiązującej do starożytnego narzędzia terroru, którą upodobało sobie ISIS, rozniosła się w błyskawicznym tempie, potęgując atmosferę strachu w wielu irackich wsiach i małych miejscowościach.

O technice, którą mieli zacząć stosować terroryści, poinformował ostatnio brytyjski ekspert zajmujący się wojskowością, który niedawno powrócił z Iraku. Przyznał on, że środek ten jest elementem wojny psychologicznej prowadzonej przez ekstremistów. Co ciekawe, przynosi ona coraz lepsze efekty.

- To szaleństwo. Państwo Islamskie przygotowało na poczekaniu urządzenia do odpalania takich pocisków - wyjaśnia cytowany przez dziennik "Daily Mail" Hamish de Bretton- Gordon, który jest specjalistą zajmującym się bronią chemiczną i biologiczną. - Oni rozgłaszają fakt, że to robią i w ten sposób wywołują panikę.

d3x6h48

Brytyjski ekspert podkreślił, że skorpiony są bardzo odpornymi stworzeniami. W sytuacji, gdy ładunek pełen śmiercionośnych zwierząt uruchamiany jest z odległości kilku kilometrów, pajęczaki nie mają problemów z przetrwaniem. Po zniszczeniu metalowego pojemnika, tysiące skorpionów w krótkim czasie opanowują miejsce, w którym zostały zrzucone.

Jak podaje, powołując się na "Daily Mirror", "International Business Times" - metalowe ładunki pełne skorpionów mają zazwyczaj wielkość przekraczającą pół metra. Ich użycie nie skutkuje oczywiście tak wielką liczbą ofiar, jak w przypadku konwencjonalnych bomb, ale za to efekt psychologiczny jest ogromny. Kierowane są one w stronę Kurdów zamieszkujących północ Iraku. Skorpiony są oczywiście jadowite, ale głównym celem, jaki chcą osiągnąć terroryści, zrzucając bomby skorpionowe, jest stworzenie atmosfery strachu. I to im się znakomicie udaje.

*Terroryści z ISIS wykorzystując bomby skorpionowe, nawiązali do broni, która stosowana była w czasach Cesarstwa Rzymskiego. W latach 198-199 n.e. ludność starożytnego miasta Hatra, które znajduje się w dzisiejszych granicach Iraku, broniąc się przed cesarską armią, umieszczała skorpiony w garnkach, a następnie rzucała nimi w oddziały wroga.

Zobacz także:

d3x6h48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x6h48