Trwa ładowanie...
13-05-2015 13:34

IX Bieg Ursynowa - Ruch po zdrowie. Rozpoczęły się zapisy!

IX Bieg Ursynowa - Ruch po zdrowie. Rozpoczęły się zapisy!Źródło: fot.fotolia
d4jsmau

13 maja, punktualnie o godz. 13:13, rozpoczęły się zapisy do IX Biegu Ursynowa. Szybka, płaska trasa i rewelacyjny doping jaki potrafią zgotować mieszkańcy Ursynowa z pewnością będą sprzyjać biciu rekordów życiowych. IX Bieg Ursynowa – Ruch po zdrowie to również Otwarte Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km.

13 czerwca ursynowska al. KEN zamieni się w trasę prawdopodobnie najszybszego biegu ulicznego na dystansie 5 km w Polsce. To właśnie tu zmagać się będą najszybsi w kraju biegacze – zawodowcy i amatorzy, którzy zawalczą o tytuł Mistrza Polski. Start w biegu zapowiedział już m.in. V-ce Mistrz Europy w maratonie – Yared Shegumo.

- Bez wątpienia to będzie superszybki bieg, zarówno dla najlepszych jak i dla tych ze środka stawki. Chcemy żeby każdy uczestnik IX Biegu Ursynowa stając na starcie miał ambitny, ale realny cel sportowy. A my pomożemy mu go osiągnąć. Yes you KEN - to powinno być hasło przewodnie każdego kto planuje start 13 czerwca na Ursynowie – powiedział Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”, która po raz pierwszy zorganizuje Bieg Ursynowa. Ale Bieg Ursynowa to nie tylko impreza dla ambitnych ścigaczy, nieustanie przesuwającym granicę własnych możliwości i śrubującym życiówki. Płaska trasa, z niewielką liczbą zakrętów będzie przyjazna również dla tych, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Limit czasu wynosi wszak aż 45 minut, a mieszkańcy Ursynowa rokrocznie fantastycznym dopingiem i ogromem swojej energii wspierają wszystkich walczących na trasie.

d4jsmau

Tradycyjnie inicjatorem i organizatorem biegu jest Urząd Dzielnicy Ursynów. - Mimo że dotąd nie mieliśmy dużego doświadczenia w organizacji imprez na zlecenie to jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Ursynowski urząd czuje sport jak mało który i jego pracownicy akceptują nasze pomysły bez zbędnego wahania. Można wręcz powiedzieć, że na każdą naszą prośbę pada odpowiedz Yes you KEN – dodał Marek Tronina.

Więcej informacji oraz zapisy na IX Bieg Ursynowa znajdują się na stronie internetowej www.biegursynowa.com. Opłata startowa wynosi 40 złotych, dla osób poniżej 18 lat wpisowe wynosi 20 zł, a od osób 70+ odpłatność nie będzie pobierana. Limit uczestników został określony na 2500 osób.

d4jsmau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jsmau