Trwa ładowanie...
09-04-2016 11:35

Jacy mężczyźni podobają się kobietom?

Jacy mężczyźni podobają się kobietom?Źródło: 123RF
d2zhawq
d2zhawq

Największym powodzeniem u kobiet cieszą się mężczyźni z poczuciem humoru oraz atrakcyjnym wyglądem. Jednak w tworzeniu długotrwałego związku większe znaczenie mają zachowania altruistyczne - piszą naukowcy w „Evolutionary Psychology”.

Pismo powołuje się na badania 202 kobiet, którym pokazywano zdjęcia mężczyzn. Potwierdziły, że panie wybierały tych, którzy wizualnie byli najbardziej atrakcyjni, ale tylko wtedy, gdy interesowała je przelotna znajomość. Gdy miały zdecydować o wyborze partnera na dłużej, wybierały przede wszystkich tych, o których wiedziały, że potrafią być altruistyczni.

Podobnie wypadły badania, jakie przeprowadzono w Niemczech. Opublikował je periodyk "Social Psychological and Personality Science". Tym razem sprawdzano, jakie osoby obojga płci, które w momencie badania były samotne - po upływie roku miały już partnera. Okazało się, że bliższe znajomości zawierały głównie te z nich, które deklarowały, że zależy im dobrych uczynkach wobec innych ludzi.

Kobiety bardzo cenią u mężczyzn poczucie humoru, które kojarzą często z inteligencją. Dlatego jest ono jedną z najważniejszych cech, jakimi powinni się oni wyróżniać. Zbadano nawet, że mężczyźni z poczuciem humoru częściej uprawiają seks.

Altruizm jest jednak najważniejszy przy wyborze mężczyzny na głowę rodziny. "Journal of Social Psychology" opublikował badania, z których wynika, że tych, którzy są altruistyczni, kobiety oceniają jako lepszych kandydatów na rodzica.

(PAP), zbw/ zan/

d2zhawq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zhawq