Trwa ładowanie...
30-11-2011 12:50

Jak często myślimy o seksie?

Jak często myślimy o seksie?Źródło: Thinkstockphotos
d25vzbj
d25vzbj

8000 myśli o seksie - według stereotypu, każdego dnia właśnie tyle ich powstaje w głowie statystycznego mężczyzny. Co ciekawe, kobiety w to wierzą, nawet niektórzy faceci dają temu wiarę! Na szczęście na ratunek idą naukowcy - panowie w białych kitlach weszli do naszych głów, by sprawdzić, jak intensywnie myślimy o seksie. Ile sprośnych myśli zdołali naliczyć?

Specjaliści z Ohio State University postanowili raz na zawsze rozprawić się z krzywdzącym stereotypem, mówiącym o tym, że typowemu facetowi tylko seks w głowie - uznali bowiem, że szerzenie podobnych "ciekawostek", wbrew pozorom, może odbijać się bardzo negatywnie na męskiej psychice. I nie chodzi tu o to, że fiksacja na punkcie seksu godzi w męską moralność, a o to, że coraz więcej panów - powodowanych "statystykami wyczytanymi w sieci" - szuka pomocy u seksuologów, ponieważ mają się za "niepełnych facetów". Otóż okazuje się, że za sprawą tych "niewinnych" faktoidów, coraz większa grupa mężczyzn zaczyna wątpić w siebie i w swoje zdrowie - no bo, jak tu powiedzieć o sobie, że jest się zdrowym, jurnym samcem, skoro liczba twoich dziennych fantazji seksualnych nie sięga nawet tysiąca? To oczywiście błędne rozumowanie, które nie prowadzi do niczego dobrego. Naukowcy z Ohio zapragnęli rozwiązać ten problem.

Jak ma to miejsce w przypadku wielu naukowych eksperymentów, tak i w tym, obiekty badania nie były do końca poinformowane, co jest celem badania, tak aby ostateczny wynik nie uległ zafałszowaniu. Uczeni oznajmili im, że po prostu badają ludzkie potrzeby fizjologiczne. Eksperci, pod wodzą Terri Fischer, namówili w ten sposób do udziału w próbie 163 kobiety i 120 mężczyzn (w wieku od 18 do 25 lat), a każdemu z nich powierzono licznik oraz misję - losowo wybranych 59 osób miało wykazywać na liczniku wszystkie myśli o jedzeniu, 61 myśli o śnie, a 163 myśli o seksie. Co odkryto? Czy faceci faktycznie dumali o seksie 8000 razy dziennie? A może coś innego bardziej zaprzątało im głowę? A co z kobietami - czy one w swoich głowach także świntuszą na potęgę?

d25vzbj

Najogólniej rzecz ujmując, wyniki mocno zaskoczyły naukowców - odkryto bowiem, że panowie myślą o seksie (gdzie seks rozumiany był, jako wspomnienie stosunku, myśl o zabarwieniu erotycznym, obrazek gołej kobiety, etc., a więc praktycznie wszystko choć minimalnie związane z tematem) - uwaga! - średnio 20 razy na dobę lub mniej! To wciąż więcej, niż kobiety - które statystycznie robiły to 10 razy dziennie, jednak wiele, wiele mniej, niż do tej pory przypuszczano - w końcu wcześniej mówiono o tysiącach takich myśli! Co ciekawe, doktor Fischer poczyniła przy tej okazji pewną frapującą obserwację - otóż ilość myśli o seksie nie tyle związana jest z płcią, co z osobistym popędem i postrzeganiem seksu, jako takiego. Najczęściej o seksie myślą ci, którzy czują się komfortowo ze sobą, z własną seksualnością i, którzy zwyczajnie seks lubią.

Jako ciekawostkę podamy, że podczas gdy mężczyźni rozmyślają o seksie średnio 20 razy na dobę, o jedzeniu śnią na jawie 18 razy, a o śnie marzą 11 razy. U kobiet powyższe wskaźniki kształtują się następująco: seks 10, jedzenie 15, sen 8. A wy jak często myślicie o seksie?

d25vzbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vzbj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj