Trwa ładowanie...
25-09-2012 10:50

Jak długi powinien być penis?

Jak długi powinien być penis?Źródło: fotochannels.com
d2frvph
d2frvph

Nie ma chyba drugiego takiego organu ciała, którego wymiary wzbudzałyby od lat tyle żywych dyskusji i sporów o to, czy jego "rozmiar ma znaczenie".

Męskie penisy mierzą naukowcy, mierzą męskie czasopisma, mierzą i sami mężczyźni w sile wieku oraz chodzący do podstawówki chłopcy. A wszystko po to, by odpowiedzieć na jedno nieustannie nękające męską część ludzkości pytanie: ile powinien mierzyć penis. My już znamy odpowiedź!

Za rozstrzygnięcie tej kluczowej dla męskiego dobrego samopoczucia kwestii zabrała się instytucja ciesząca się międzynarodowym prestiżem - założona za panowania Ludwika XV francuska Narodowa Akademia Chirurgii. Kto jak nie Francuzi ma się znać na sekretach miłości i seksu?

Uczeni opublikowali magiczne liczby, czyli średnią długość i obwód męskiego członka. I tak: "standardowa" długość penisa w stanie spoczynku wynosi od 9 do 9,5 centymetra. Jak masz więcej - można się tylko cieszyć.

d2frvph

Teraz ta najbardziej oczekiwana cyfra i odpowiedź na pytanie, o ile powinien być większy penis w stanie erekcji. Oceńcie sami: członek we wzwodzie standardowo mierzy od 12, 8 do 14, 5 centymetra. Skromnie? Czy całkiem wystarczająco?

Jeśli rzecz idzie o obwód, sprawa wygląda następująco: w stanie spoczynku obwód powinien wynosić od 8,5 do 9 centymetrów, a obwód członka w erekcji od 10 do 10,5 centymetra, czyli raptem o około centymetr więcej.

Przypuszczamy, że większość naszych użytkowników odetchnęła z ulgą: podane przez akademię liczby wcale nie są astronomiczne. I taki właśnie był cel francuskich naukowców - przeprowadzili swoje badania, by zwalczyć zawyżone wymagania mężczyzn co do swojego przyrodzenia oraz ich kompleksy. Zdaniem badaczy: "poczucie posiadania niewystarczających rozmiarów penisa może być dla mężczyzn źródłem niepokoju i psychicznego cierpienia".

Inną przesłanką do przeprowadzenia badań było ograniczenie ilości facetów, którzy korzystają z usług różnego rodzaju szarlatanów oferujących zabiegi powiększania członka. Akademia ostrzega, że tego typu operacje mogą być niebezpieczne dla zdrowia i mieć niespodziewane konsekwencje w postaci problemów z erekcją - ludzkie ciało ma naturalne "limity" i pewnych rzeczy po prostu nie da się znacząco zmienić.

Przypomnijmy, że chociaż część z nas jest nie do końca zadowolona z rozmiarów swojego "sprzętu", to zupełnie inne zdanie na ten temat mają kobiety: 70 proc. pań w pełni akceptuje wielkość penisa swojego partnera. Pozostaje się z nimi zgodzić.

KP/PFi

d2frvph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2frvph