Jak długi powinien być penis?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak długi powinien być penis?
(fotochannels.com)

Nie ma chyba drugiego takiego organu ciała, którego wymiary wzbudzałyby od lat tyle żywych dyskusji i sporów o to, czy jego "rozmiar ma znaczenie".

Męskie penisy mierzą naukowcy, mierzą męskie czasopisma, mierzą i sami mężczyźni w sile wieku oraz chodzący do podstawówki chłopcy. A wszystko po to, by odpowiedzieć na jedno nieustannie nękające męską część ludzkości pytanie: ile powinien mierzyć penis. My już znamy odpowiedź!

Za rozstrzygnięcie tej kluczowej dla męskiego dobrego samopoczucia kwestii zabrała się instytucja ciesząca się międzynarodowym prestiżem - założona za panowania Ludwika XV francuska Narodowa Akademia Chirurgii. Kto jak nie Francuzi ma się znać na sekretach miłości i seksu?

Uczeni opublikowali magiczne liczby, czyli średnią długość i obwód męskiego członka. I tak: "standardowa" długość penisa w stanie spoczynku wynosi od 9 do 9,5 centymetra. Jak masz więcej - można się tylko cieszyć.

Teraz ta najbardziej oczekiwana cyfra i odpowiedź na pytanie, o ile powinien być większy penis w stanie erekcji. Oceńcie sami: członek we wzwodzie standardowo mierzy od 12, 8 do 14, 5 centymetra. Skromnie? Czy całkiem wystarczająco?

Jeśli rzecz idzie o obwód, sprawa wygląda następująco: w stanie spoczynku obwód powinien wynosić od 8,5 do 9 centymetrów, a obwód członka w erekcji od 10 do 10,5 centymetra, czyli raptem o około centymetr więcej.

Przypuszczamy, że większość naszych użytkowników odetchnęła z ulgą: podane przez akademię liczby wcale nie są astronomiczne. I taki właśnie był cel francuskich naukowców - przeprowadzili swoje badania, by zwalczyć zawyżone wymagania mężczyzn co do swojego przyrodzenia oraz ich kompleksy. Zdaniem badaczy: "poczucie posiadania niewystarczających rozmiarów penisa może być dla mężczyzn źródłem niepokoju i psychicznego cierpienia".

Inną przesłanką do przeprowadzenia badań było ograniczenie ilości facetów, którzy korzystają z usług różnego rodzaju szarlatanów oferujących zabiegi powiększania członka. Akademia ostrzega, że tego typu operacje mogą być niebezpieczne dla zdrowia i mieć niespodziewane konsekwencje w postaci problemów z erekcją - ludzkie ciało ma naturalne "limity" i pewnych rzeczy po prostu nie da się znacząco zmienić.

Przypomnijmy, że chociaż część z nas jest nie do końca zadowolona z rozmiarów swojego "sprzętu", to zupełnie inne zdanie na ten temat mają kobiety: 70 proc. pań w pełni akceptuje wielkość penisa swojego partnera. Pozostaje się z nimi zgodzić.

KP/PFi

**Zobacz: "Cała prawda o penisie"**

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.