Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Dr. Max Drogeria

Jak dobrać krem po goleniu? Podpowiadamy!

Usuwanie zarostu z męskiej twarzy często wiąże się z powstawaniem nieprzyjemnych podrażnień, którym towarzyszy świąd, pieczenie czy wrażenie napiętej skóry. Podrażnienia po goleniu można złagodzić, właściwie przygotowując twarz do zabiegu, a także stosując dobrej jakości kosmetyki pielęgnacyjne dla panów. Krem po goleniu dla mężczyzn powinien zawierać składniki regenerujące, kojące i antyseptyczne. Jak go odpowiednio dobrać? Podpowiadamy.

 Źródło: materiały partnera
d3kjofg
d3kjofg

Jak przygotować skórę twarzy do golenia?

Aby prawidłowo wykonać golenie zarostu na twarzy i uniknąć nieprzyjemnych podrażnień, potrzebna jest nie tylko praktyka czy znajomość technik golenia oraz ich odpowiednie dobranie do rodzaju skóry i gęstości zarostu, ale także odpowiednie przygotowanie skóry twarzy na ten zabieg, które polega na umyciu skóry twarzy, w celu pozbycia się zanieczyszczeń, nadmiaru sebum czy martwych komórek naskórka. Należy jednak unikać przy tym preparatów, zawierających mydło zasadowe czy alkohol, a wybierać płyny micelarne, żele oczyszczające czy mleczka.

W dalszej kolejności konieczne jest otwarcie porów skórnych, np. poprzez przyłożenie do twarzy ręcznika namoczonego w ciepłej wodzie na około minutę. Finalnie warto także wykonać peeling twarzy, który zapobiega bolesnemu wrastaniu włosków, a jednocześnie umożliwia szybsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w produkcie, jakim jest krem po goleniu.

Golenie na sucho czy mokro?

Wybór techniki golenia jest tak naprawdę uzależniony od rodzaju zarostu oraz od pożądanych efektów, ale także od czasu, jaki na ten zabieg jest przeznaczony. Golenie na sucho wykonuje się za pomocą golarki elektrycznej. W wyjątkowych sytuacjach może odbyć się bez specjalnego przygotowania, dlatego doskonale sprawdza się np. w podróży. Zazwyczaj nie wywołuje podrażnień czy wysypki na twarzy po goleniu, jednak jest mało precyzyjne i nie zapewnia efektu idealnej gładkości skóry, bowiem włoski nie są ścinane przy skórze, a jedynie ścierane za pomocą specjalnych głowic.

d3kjofg

Golenie na mokro wykonuje się za pomocą specjalnych golarek elektrycznych oraz maszynek na żyletki i kremów po goleniu. Golenie na mokro jest najbardziej efektywną metodą golenia jednak bezwzględnie wymaga wcześniejszego przygotowania oraz dodatkowo użycia preparatu zmiękczającego zarost w postaci kremu, żelu czy pianki. Dopełnieniem pielęgnacji skóry po goleniu jest aplikacja kremu. Dobry krem po goleniu na dzień oprócz powinien zawierać składniki przyspieszające regenerację skóry uszkodzonej podczas kontaktu z ostrzami, a także związki nawilżające, zapobiegające odwodnieniu skóry.

Artykuł sponsorowany Dr. Max Drogeria
d3kjofg
d3kjofg