Trwa ładowanie...
Witold Sadaj
17-09-2015 12:12

Jak na kobiety działa męski zapach?

Jak na kobiety działa męski zapach?Źródło: Shutterstock
d42ff18
d42ff18

Myślę, że wielu z Was widząc piękną kobietę z, delikatnie mówiąc, mało pięknym facetem, zastanawiało się o co chodzi. Co ona w nim widzi? Zazwyczaj nasuwa się nam najbardziej popularna, stereotypowa odpowiedź – kasa.

Co jednak w przypadku, jeżeli nasz mało atrakcyjny znajomy na każdej imprezie ma koło siebie rzesze wielbicielek, a wiemy, że nie grzeszy wypchanym portfelem?

Okazuję się, że duży wpływ na nasze postrzeganie drugiego człowieka ma jego zapach. I nie mówimy tutaj o woni drogich perfum. Chodzi o naturalny zapach człowieka, w którym może być przekazywanych wiele jeszcze nie odkrytych przez nas informacji.

Naukowcy, między innymi z Uniwersytetu Wrocławskiego, udowadniają w swoich badaniach, że zapach człowieka jest skorelowany z jego osobowością. Przez naturalną woń możemy odczytać głęboko ukrywane cechy. Ciekawy eksperyment, do którego użyto 60 brudnych koszulek miał miejsce właśnie na wrocławskiej uczelni. Uczestnicy (30 kobiet i 30 mężczyzn) zostali poproszeni o przespanie w swoich podkoszulkach trzech nocy. W tym czasie nie mogli używać silnie pachnących kosmetyków, palić papierosów i jeść aromatycznych potraw.

d42ff18

Następnie inna, 200 osobowa grupa, miała za zadanie, na podstawie zapachu znoszonych podkoszulek, ocenić typ osobowości właściciela ubrania. Zawężono wybór do trzech typów: ekstrawertyków, neurotyków i osób ze skłonnościami do dominacji. Oceny w dużej mierze pokrywały się z odpowiedziami udzielonymi przez właścicieli koszulek we wcześniej wypełnionych ankietach. Może to pokazywać, że poprzez zapach jesteśmy w stanie rozpoznać pożądane przez nas cechy charakteru u płci przeciwnej.

Inne ciekawe badania pokazały, że kobiety na podstawie zapachu wybierają mężczyzn z odmiennymi od swoich cząsteczkami MHC. Pod tym skrótem kryje się nazwa głównego układu zgodności tkankowej. Im bardziej cząsteczki MHC rodziców różnią się od siebie, tym lepiej dla układu odpornościowego potomka.

Jednak nie tylko panie kierują się węchem przy wyborze partnera. Wiadomo, że kobieta w trakcie owulacji wydziela zapach odbierany przez panów jako gotowość do kopulacji. W tym czasie kobiety w ocenie mężczyzn stają się bardziej atrakcyjne.

**[

Zobacz też: Zapach śmierci ]( http://www.nauklove.pl/zapach-smierci/ )**

Czy seksapil ma zapach?

d42ff18
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42ff18