Trwa ładowanie...

Jak najlepiej przygotować się do pierwszego razu?

Share
Jak najlepiej przygotować się do pierwszego razu?
d30tvql

Mamy zamiar niebawem rozpocząć współżycie seksualne. Moja dziewczyna się zabezpiecza, także nie chodzi mi o antykoncepcję itp., bardziej o to, co konkretnie powinienem zrobić, jak się przygotować i która pozycja będzie najodpowiedniejsza, żeby dziewczynie było komfortowo.

Słyszałem, że np. dobrze jest ułożyć dziewczynę na plecach i wsunąć jej pod biodra niewielką poduszkę itp. Czy to prawda? No i pytanie, jak bardzo ona może krwawić i co wtedy robić - czy iść do lekarza, tamować tę krew, czy poczekać?

Odpowiedź

Przy inicjacji seksualnej bardzo ważne jest bezpieczeństwo wynikające z zaufania, relacji emocjonalnej łączącej partnerów. Wówczas nawet ewentualne błędy techniczne nie będą powodowały problemów, gdyż wszystko da się poprawić. Intymność i zaufanie łączące partnerów to ważny czynnik przeciwdziałający ewentualnym urazom psychicznym.

d30tvql

Co do kwestii technicznych: kobieta leżąca na plecach z poduszką pod biodrami, to pozycja zapewniająca niewielkie naprężenie błony dziewiczej i sprzyjająca defloracji. Warto mieć pod ręką kilka podpasek, ręcznik i zimny okład - przydadzą się do zatamowania krwawienia.

Krwawienie jest niewielkie i w większości przypadków ustaje samoistnie. Gdyby natomiast zdarzyło się, że nie można go zatamować samemu (co może mieć miejsce np. przy hemofilii) - to oczywiście należy wówczas skorzystać z pomocy lekarskiej.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d30tvql

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30tvql
d30tvql