Trwa ładowanie...
21-03-2014 12:58

Jak powinien wyglądać dzień mężczyzny w idealnym świecie?

Jak powinien wyglądać dzień mężczyzny w idealnym świecie?Źródło: 123RF.COM
d16isui
d16isui

Nasze wyobrażenia o idealnym życiu zderzają się na co dzień z brutalną rzeczywistością. Ale przecież nikt nikomu nie zabroni marzyć. A dzięki przeprowadzonym niedawno badaniom możemy się teraz dowiedzieć, jak, zdaniem samych panów, powinien wyglądać perfekcyjny dzień prawdziwego faceta. Gdyby skondensować składające się nań komponenty, można by go określić mianem formuły "trzy razy 's'" - seks, sjesta i smartfon.

Wzorzec, do jakiego chcieliby dążyć panowie, ma niewiele wspólnego z codziennością. Mało tego, przytaczane przez nas ostatnio inne wyniki badań, wskazują, że coraz bardziej, czasami na własne życzenie, oddalamy się od schematu egzystencji idealnej. Jednocześnie wielu z nas ma wizję takiego żywota.

Co powinien zatem robić mężczyzna, by wieść satysfakcjonujące życie? Słowo-klucz to.. seks. Według opinii panów, im jest go więcej, tym lepiej. Na podstawie zebranych odpowiedzi ustalono, że na te sprawy powinno się poświęcać ponad cztery godziny dziennie (średnio 4 godziny 19 minut). Wyobrażenie to pozostaje w sprzeczności z realiami - eksperci alarmują bowiem, że w praktyce życiu seksualnemu dedykujemy coraz mniej czasu.

Większość mężczyzn uważa, że w doskonałym świecie więcej czasu mogłoby przeznaczać rodzinie i przyjaciołom. Na zacieśnianie tych więzi chcieliby średnio poświęcać 3 godziny i 22 minuty każdego dnia. Ale nie samym powietrzem, znajomościami oraz seksem żyje człowiek. Czasami też trzeba coś jeść, a tej czynności nie powinien towarzyszyć pośpiech - wynika z ankiety. Na łechtanie swojego podniebienia i zaspokajanie pragnienia powinno się dziennie wygospodarować przynajmniej 2 godziny 38 minut.

d16isui

Czy dżentelmeni zbyt wiele czasu nie poświęcają dziennie na zabiegi pielęgnacyjne? Taka opinia jest coraz bardziej powszechna. W rzeczywistości zbliżonej do arkadyjskiej też jest czas na dbanie o własne ciało. Ale co za dużo to niezdrowo. Wyniki przeprowadzonych niedawno badań wskazują, że normalny facet nie powinien przeginać w żadną stronę, a 29 minut dziennie na mycie, golenie i inne aktywności konserwacyjno-estetyczne powinno w zupełności wystarczyć.

A co z pracą? Poza przyjemnościami istnieją też przecież jakieś obowiązki - a tych im mniej, tym lepiej. Aby życie nabrało piękniejszych barw, na wykonywaniu powinności zawodowych powinno się spędzać mniej niż cztery godziny dziennie. Według wyliczeń, wymarzony wymiar czasu pracy wynosi 3 godziny i 36 minut - poinformował dziennik "Daily Mail", powołując się na najnowsze badania.

Najbardziej zaskakująca informacja, jaką można wyłuskać z rezultatów opublikowanego właśnie sondażu, dotyczy jednak czasu, jaki mężczyźni chcieliby przeznaczać na sen. Okazuje się bowiem, że 3 godziny 22 minuty w zupełności wystarczą. Z czego to wynika? Może ankietowani wyszli z założenia, że jeśli mniej czasu będą spędzać w pracy, to równocześnie mniej godzin będą potrzebowali na regenerację. A poza tym wypoczywać można też przecież w sposób czynny.

Panowie gotowi są zrezygnować z części snu, ale większość z nich nie potrafiłaby się obyć bez nowinek technologicznych. 64 procent ankietowanych przyznało się do używania tabletów oraz smartfonów podczas pobytów w toalecie. W idealnym świecie nie chcieliby tego zmieniać. Dlaczego? Uważają, że najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają im lepiej gospodarować czasem. Jak bardzo istotnym elementem całej tej układanki, związanej z poszukiwaniem życia doskonałego, pozostaje dobre rozplanowanie dnia, pokazuje inny ze wskaźników - aż 51 procent ankietowanych przed 34. rokiem życia odpowiedziało, że obawia się tego, iż życie ucieknie im między palcami, jeśli ich czas nie zostanie odpowiednio wypełniony.

(rc/ac)

d16isui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16isui