Trwa ładowanie...
d384s07
Technologie

Jak powinno się przechowywać cygara?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak powinno się przechowywać cygara?
(mat. prasowe./ Liebherr)
d384s07

Odpowiednie przechowywanie cygar wiąże się przede wszystkim ze stworzeniem dla nich idealnego klimatu. W procesie ich dojrzewania kluczową rolę odgrywają właściwa temperatura oraz poziom wilgotności.

Przyjmuje się, że optymalna temperatura do przechowywania cygar wynosi od 18 do 21oC, zaś sprzyjający cygarom poziom wilgotności mieści się w granicach 68 - 74 proc.

Liebherr stworzył urządzenie, które pozwala na przechowywanie cygar w idealnych warunkach, umożliwiających zachowanie ich jakości i aromatu. Humidor Zkes 453 oferuje możliwość precyzyjnej regulacji obu parametrów. Temperaturę wnętrza można ustawiać z dokładnością co do stopnia, w zakresie od +16 °C do +20 °C. W zależności od potrzeb, wilgotność powietrza można regulować w zakresie od 68 proc. do 75 proc. Zintegrowane czujniki regulują zapotrzebowanie na wodę i zapewniają utrzymanie wilgotności na wybranym poziomie. Woda pobierana jest ze zbiornika o pojemności 1 litra. Optyczny wskaźnik informuje o konieczności uzupełnienia wody.

d384s07

Cygara z łatwością absorbują zapachy z bezpośredniego otoczenia, dlatego tak ważne jest, aby w procesie przechowywania cygara różnych gatunków były przechowywane osobno. Umieszczenie ich w bliskim sąsiedztwie może powodować niepożądane przenikanie się aromatów i utratę szlachetnego smaku cygar. Urządzenie posiada specjalne kasetki, dzięki którym poszczególne gatunki cygar można składować oddzielnie. Hiszpański cedr, z którego wykonano kasetki oraz półki urządzenia, sprzyjają dojrzewaniu cygar, wchłania nadmiar wilgoci i pozytywnie wpływa na ich smak.

Filtr z węglem aktywowanym dba o dopływ świeżego powietrza do urządzenia, które posiada także alarm otwartych drzwi oraz alarm zmiany temperatury, które dostarczą informacji w przypadku pojawienia się nieprawidłowości mogących negatywnie wpłynąć na przechowywane cygara.

Niestety, nie jest to urządzenie, na które może sobie pozwolić zwykły śmiertelnik - jego cena wynosi ok. 7500 złotych i jak dotychczas na jego zakup zdecydowało się dopiero około dziesięciu Polaków...

Cygara. Praktyczny przewodnik

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07