Trwa ładowanie...
13-04-2011 12:41

Jak pozbyć się mięśnia piwnego?

Jak pozbyć się mięśnia piwnego?Źródło: Thinkstockphotos
djel7i7
djel7i7

Na szczęście tyjemy w różny sposób. Kobiety przybierają krągłości w dolnych partiach ciała, natomiast u mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się w obrębie brzucha, tworząc tzw. mięsień piwny, który z mięśniami ma raczej niewiele wspólnego.

Ten atrybut smakoszy piwnych trunków nie jest jednak tylko wynikiem spożywania nadmiernej ilości chmielowych napoi, lecz kanapowego trybu życia i nieodpowiedniej diety. Otyłość brzuszna u Panów to problem tylko z pozoru niewinny, z czasem może trwale zdeformować sylwetkę i doprowadzić do groźnych chorób. Twoim problemem jest piwny brzuszek?

Problem piwnego, a może leniwego brzucha?

Otyłość brzuszna utożsamiana jest przede wszystkim z miłośnikami chmielowych trunków i faktycznie weekendy zakrapiane złotym napojem, a przy tym kaloryczne słone przekąski to pierwszy krok do powstania tzw. piwnego brzuszka. Oczywiście piwo nie jest jedynym winowajcą - przede wszystkim powoduje go niedobór aktywności fizycznej, brak wyrobionego nawyku kontrolowania wagi i zła dieta.

Z tym typem otyłości boryka się aż 37 procent Polaków, w większości mężczyzn. Oczywiście mężczyźni częściej niż kobiety akceptują swój wygląd, ale w przypadku otyłości brzusznej nie chodzi tylko o wygląd a o konsekwencje zdrowotne! Pierwsze symptomy nadwagi u mężczyzn są zwykle bagatelizowane, bo i mały piwny brzuszek wygląda dość niewinnie. Problem zaczyna się, kiedy przybiera na rozmiarze, a jego właściciel nadal decyduje się na relaks na kanapie z puszką piwa i słonymi orzeszkami zamiast wyciskania siódmych potów na siłowni. Niestety tysiące spożytych kalorii muszą się gdzieś podziać. Nie masz czasu i nie lubisz siłowni?

djel7i7

[

]( #opinions )

Otyłość brzuszna, zwana też centralną, jest bardzo widoczna, jednak Panowie w przeciwieństwie do Pań rzadziej decydują się na redukcję tkanki tłuszczowej z powodów estetycznych, do specjalistów pukają zazwyczaj w ostatnim momencie - kiedy szwankować zaczyna zdrowie. Leczenie otyłości w fazie zaawansowanej wymaga większego zaangażowania i nieporównywalnie większej determinacji niż zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów.

djel7i7

Noszenie nadmiaru tłuszczu w obrębie jamy brzusznej może być groźne dla zdrowia, bo jak mówi dr Klaudia Zwiorek-Czech, specjalista medycyny estetycznej w polsko-brytyjskim Instytucie Medycyny Estetycznej, Face and Body Institute, otyłość brzuszna to jedna z najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia odmian otyłości: "Może powodować raka jelita grubego czy gruczołu krokowego, kilkukrotnie zwiększa częstość udaru mózgu, niewydolność krążenia, zawału serca. Utrudnia oddychanie, bo tłuszcz w brzuchu unosi przeponę. Cierpi wątroba i trzustka a także kręgosłup, który w zaawansowanym stadium otyłości zmuszony jest dźwigać spore obciążenie, a to prowadzi do wielu wad postawy" - wylicza dr Klaudia Zwiorek-Czech. Z otyłością typu jabłka należy walczyć już we wczesnej fazie, bo w skrajnych przypadkach pozostanie nam już tylko chirurgiczne zmniejszenie żołądka.

Jak zrzucić niechciany ciężar bez ingerencji skalpela?

Z pomocą w walce z mięśniem piwnym przychodzi kosmetologia estetyczna. Na rynku istnieje wiele nieinwazyjnych metod walki z nadmiarem tłuszczu. Żeby jednak terapia była skuteczna, musi się zmienić nastawienie mężczyzn w Polsce uważa dietetyk, specjalista medycyny estetycznej dr Maria Rybak. Przede wszystkim Panowie muszą skończyć z wymówkami typu "tak nas urządziła natura" i uświadomić sobie wagę problemu. "Jeśli przyrastający obwód pasa Panowie nadal traktować będą jako typowo męski znak upływającego czasu, a wizytę u profesjonalisty, kosmetyczki jako powód do wstydu - problem piwnego brzucha nie zniknie" - dodaje pani doktor. Sportowa sylwetka to styl życia. Płaskiego brzucha nie jesteśmy w stanie osiągnąć jednym wieczorem bez piwa. By spalić tłuszcz niezbędna jest aktywność fizyczna. Jeśli chcemy niewygodny mięsień piwny zamienić na prawdziwe mięśnie warto zapisać się na przykład na trening wibracyjny.

[

]( #opinions )

djel7i7

Ćwiczenia w oparciu o wibrotrening są bardziej efektywne od tradycyjnego treningu, gdyż zmuszają organizm do zaangażowania blisko stu procent włókien mięśniowych, podczas gdy tradycyjny trening angażuje zaledwie połowę z nich. Taki trening trwa też znacznie krócej - maksymalnie 30 minut! Tkankę tłuszczową, której nie możemy się już kategorycznie pozbyć za pomocą diety i ćwiczeń, możemy skutecznie zredukować za pomocą lipoterapii. Lipoterapia jest świetną alternatywą dla skalpela. Zabieg ten polegający na wprowadzeniu do otłuszczonych miejsc przy pomocy niebolesnych zastrzyków substancji leczniczej zwanej fosfatydyloholiną, która rozpuszcza tkankę tłuszczową. W miejscach podanych lipoterapii można stracić nawet kilka centymetrów w obwodzie. Należy przyjąć, że okolice poddane zabiegowi mogą być lekko napuchnięte i zaczerwienione przez kilka kolejnych dni po zabiegu, który należy powtarzać kilkakrotnie aż do uzyskania zadowalającego efektu. Znacznie bardziej przyjemną, a do tego skuteczną metodą kształtowania
sylwetki jest Body Wrapping. "Sekret jej skuteczności leży w wysoce skoncentrowanych substancjach czynnych żelu używanego do zabiegu" - mówi kosmetolog Agnieszka Gomolińska. "Wybór maski i stężenia w niej składników uzależniony jest od stanu wyjściowego i efektu, który chcemy osiągnąć. Po nałożeniu preparatu ciało lub wybrane partie zostają owinięte specjalną folią i dla spotęgowania rezultatu - kocem termicznym" - dodaje Agnieszka Gomolińska. Skoncentrowane olejki eteryczne i aktywne wyciągi roślinne nie tylko aktywują proces spalania tłuszczu i dają doskonałe efekty w walce z otyłością typu jabłka u mężczyzn, ale też rozluźniają ciało i pomagają się zrelaksować. Wiadomo, że stres kocha grubasów. Rodzaj relaksu zależy od nas - warto jednak zastanowić się nad tym otwierając kolejną puszkę piwa przed telewizorem. Z czasem na wybór między trenerem, kosmetyczką a chirurgiem plastycznym może być już za późno - dwie pierwsze opcje mogą być poza zasięgiem.

[

]( #opinions )

djel7i7

Chcesz pozbyć się piwnego brzuszka - zamiast go głaskać, zafunduj mu masaż

Warto zatroszczyć się o swój brzuch już we wczesnej fazie nadwagi, a głaskanie brzucha zamienić na masaż u specjalisty. Skuteczną metodą walki z rozbijaniem miejscowych złogów tłuszczu może być masaż bańką chińską. Piwny brzuszek? Masaż bańką chińską pomoże Ci go zrzucić.

Bańki są doskonałą metodą leczenia wielu dolegliwości, a nie są jednoznacznie utożsamiane z zabiegami upiększającymi u kosmetyczki, dlatego mężczyźni decydują się na nie z mniejszymi oporami. Choć bański znane i cenione są od tysięcy lat w medycynie chińskiej, ich moc w kosmetyce na naszym kontynencie odkryto dość niedawno. Masaż bańką chińską to nieinwazyjna, manualna terapia, której efekty lepsze są niekiedy niż w przypadku wielu inwazyjnych zabiegów!

Zabieg z ich użyciem zbliżony jest do endermologii, gdyż bazuje na zasysaniu głębokich partii skórnych. Jest jednak bardziej precyzyjny i intensywniejszy. Polega na przyssaniu gumowych baniek i przesuwaniu ich ruchami ciągłymi i okrężnymi po wybranych miejscach. Zabieg może być początkowo subtelnie bezbolesny, ale nałożone przed terapią olejki doskonale amortyzują ruch baniek, sprawiając, że łatwo ślizgają się po ciele masowanego pacjenta. Masaż z użyciem baniek pobudza krążenie krwi i zwiększa elastyczność skóry, daje także świetne efekty w walce z cellulitem, a ten nie jest tylko i wyłącznie sprawą kobiecą. "Nosicielami pomarańczowej skórki są także panowie. Cellulit występuje wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. U panów są to najczęściej uda i brzuch" - mówi dr Klaudia Zwiorek-Czech.

djel7i7

[

]( #opinions )

Bańki chińskie i profesjonalny masaż z ich użyciem zyskał sobie renomę jako jeden z najszybszych, niechirurgicznych sposobów na wyszczuplenie sylwetki. Redukcja tkanki tłuszczowej następuje tutaj poprzez przyspieszenie przemiany materii oraz odciążenie jej z toksyn. Dodatkowo masaż jest doskonałą terapią rozluźniającą dla osób spędzających długie godziny za biurkiem lub za kierownicą - nic tak w końcu nie działa jak dotyk drugiego człowieka. Może być doskonałym motywatorem do kolejnej wizyty w salonie kosmetycznym oraz sprawić, że wygrana z nieestetyczną fałdą skóry będzie kwestią czasu. Pokaźny brzuch nie jest powodem do dumy, a odpowiednia masa ciała nie tylko zwiększa atrakcyjność fizyczną, zwiększa szansę na dłuższe życie w lepszym zdrowiu! Zatem panowie, walczmy z naszym ciążącym przyjacielem!

FPR/PFi

djel7i7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djel7i7