Jak poznać, że on ma dużego?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak poznać, że on ma dużego?
(Thinkstockphotos)

Pokaźny nos, wielka stopa, wysoki wzrost - do tej pory wedle stereotypów posiadanie tych walorów fizycznych miało świadczyć o posiadaniu równie dorodnej męskości, a przynajmniej tak głosiła wieść gminna wśród kobiet. Nic z tego! Dowiedzieć się o intymnych rozmiarach, sądząc tylko po szczegółach zewnętrznych jest nieco trudniej!

Południowokoreańscy uczeni z Uniwersytetu w Inczhon zmierzyli, co trzeba, 144 mężczyznom powyżej 20 roku życia, którzy przebywali u nich na leczeniu różnych schorzeń urologicznych. Pacjentom starannie mierzono długość palców u rąk (zazwyczaj lewej), a po uśpieniu (!) przystępowano do bardziej intymnych pomiarów - mierzono długość penisa w stanie spoczynku, jak i w postaci "rozciągniętej", która według naukowców koresponduje z wymiarami członka podczas erekcji.

Okazuje się, że najpokaźniejszym przyrodzeniem mogą pochwalić się mężczyźni, u których stosunek długości palca wskazującego i palca serdecznego jest najniższy - czyli powinny być albo równe, albo nawet palec serdeczny powinien być dłuższy od wskazującego.

Tym, którzy już chcieliby skomentować wyniki mianem wróżenia z fusów, naukowcy przedstawiają merytoryczną argumentację, która wyjaśnia, dlaczego istnieje właśnie taka zależność.

Otóż w fazie rozwoju prenatalnego, kiedy kształtują się proporcje dłoni i długość palców, płód wystawiony jest na szczególnie intensywne działanie hormonów w krwioobiegu matki - w tym testosteronu i estrogenów.

To nie pierwsze tego typu badanie szukające zależności między proporcjami dwóch palców i płciowością. W 2000 roku naukowcy z Berkeley odkryli, że kobiety orientacji homoseksualnej posiadają dłonie o proporcjach bardziej typowych dla mężczyzn niż kobiet. Co ciekawe, podobnej - z tym że odwrotnej - zależności nie wykryto w przypadku gejów - posiadają oni równie "męskie" ręce, jak mężczyźni heteroseksualni.

To nie wszystkie konsekwencje wynikające z długości palców u dłoni - brytyjscy naukowcy, którzy również pochylili się nad tym zagadnieniem, doszli do wniosków, że mężczyźni posiadający dłuższy od serdecznego palec wskazujący trzy razy częściej chorują na raka prostaty.

Ponadto niższy stosunek między palcem wskazującym i serdecznym koreluje z bardziej regularnymi rysami twarzy, co jest jednym z głównych wyznaczników męskiej atrakcyjności. Radzimy jednak spojrzeć na wszystkie tego typu odkrycia z przymrużeniem oka i nie popadać w paranoję. Skrupulatne mierzenie długości swoich palców z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku, z pewnością nie jest przejawem zdrowia. Psychicznego.

KP/PFi

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.