Seks
17-02-2012 (13:57)

Jak robią to Polacy? Ile czasu trwa stosunek?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak robią to Polacy? Ile czasu trwa stosunek?
(Fotochannels.com)

Marka Durex po raz kolejny przeprowadziła badanie Durex Global Sex Wellbeing Survey, dotyczące jakości życia seksualnego ludzi na całym świecie. Zastanawia was, jak wygląda życie seksualne w naszym kraju? Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane z Polski, które pokazują: jakimi kochankami są Polacy, jaki jest nasz temperament seksualny i jak lubimy "TO" robić.

Zadowolenie z seksu

A jednak jest dobrze. Z najnowszego badania Durex wynika, że aż 74 procent Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego! W porównaniu z wynikami poprzedniego badania, które przeprowadzone zostało 4 lata temu, wskaźnik pozytywnych odpowiedzi znacznie się poprawił. W 2008 roku zadowolenie z seksu deklarowała nieco ponad połowa Polaków, a dokładnie 54 procent. Obecnie dla zdecydowanej większości Polaków seks stanowi ważną sferę życia, a ponad połowa z nas uważa, że jest on zabawą. Także połowa z nas jest zdania, że uprawia seks tak często, jak tego chce, a aż 60 procent naszych rodaków jest usatysfakcjonowana czasem trwania stosunku. Większość badanych twierdzi również, że ich życie seksualne poprawia się wraz z wiekiem oraz że istnieją metody na podtrzymanie pociągu seksualnego w długoletnim związku.

Jak Polacy postrzegają seks?

Jak pokazuje raport Durex, Polacy postrzegają seks w rozumieniu klasycznym, czyli jako stosunek waginalny. Natomiast około połowa respondentów za seks uznaje również stosunek oralny (mężczyźni - 56 proc., kobiety - 40 proc.). W tematyce masturbacji Polacy są dosyć otwartym narodem - akceptuje ją blisko 60 proc. badanych, natomiast przeciw jest tylko 20 proc.

46proc. badanych kobiet przyznaje się, że osiąga orgazm w drodze masturbacji równie często, jak w czasie seksu z partnerem. Kobiety znają swoje potrzeby seksualne i nie unikają masturbacji, gdy chcą wzbogacić swoje życie seksualne lub w sytuacji, kiedy nie mogą osiągnąć orgazmu w czasie stosunku. Niższą popularność masturbacji u mężczyzn można wytłumaczyć tym, że mężczyźni znacznie częściej osiągają orgazm podczas uprawiania seksu - mówi seksuolog Radosław Utnik, współpracujący także z Wirtualną Polską.

Polacy i zabezpieczenia

Jak wynika z badania marki Durex, wciąż najbardziej popularnym środkiem antykoncepcyjnym jest prezerwatywa. Stosuje ją aż 49 proc. respondentów - podkreśla Utnik. Mimo, że stosunek przerywany nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą, nadal aż 28 proc. ankietowanych osób uznaje go jako metodę antykoncepcji - dodaje seksuolog.

Jak często i jak długo "TO" robimy?

14 proc. badanych deklaruje, że uprawia seks co najmniej 5 razy w tygodniu. Natomiast 25 proc. przyznaje, że współżyje 3-4 razy w tygodniu. Pozostała część respondentów przyznaje, że współżyje raz w tygodniu (20 proc.), a nawet rzadziej niż raz w tygodniu (21 proc.). Według raportu Durex, aż 37 proc. Polaków może cieszyć się ze stosunku seksualnego trwającego dłużej niż 15 minut. Z kolei 25 proc. ankietowanych poświadcza, że ich stosunek trwa od 11 do 15 minut. 2/3 respondentów deklaruje również, że bardzo często, prawie zawsze lub zawsze osiąga orgazm podczas seksu.

Co robimy, żeby nasze życie było ciekawsze? Kiedy do naszej sypialni wkrada się nuda, przede wszystkim szukamy wyjścia z problemu w szczerej rozmowie z partnerem. Ponadto szukamy informacji w Internecie, w prasie. Remedium na nudę okazują się dla nas filmy oraz gadżety erotyczne.

A czy Ty jesteś zadowolony ze swojego życia seksualnego?

Durex, wp.pl/ PFi

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.