Trwa ładowanie...
d3r6lhd
Jak rozpoznać chorobę weneryczną?
Ciekawostki

Jak rozpoznać chorobę weneryczną?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3r6lhd

Wakacje powoli stają się tylko miłym wspomnieniem, jednak powrót do codziennych obowiązków może być trudniejszy niż myśleliśmy. Szczególnie, gdy okaże się, że z wakacyjnego wypoczynku przyjechaliśmy z chorobą weneryczną. Jakie rozpoznać objawy?

Infekcjami wenerycznymi możemy zarazić się nie tylko w wyniku kontaktów seksualnych, ale także podczas wypoczynku nad basenem. Dolegliwości zagrażają nie tylko naszemu zdrowiu, ale w skrajnych przypadkach także życiu. Zmiany chorobowe mogą być wywoływane przez bakterie, wirusy lub pasożyty.Jednym ze schorzeń wywoływanym przez bakterie jest chlamydia, która dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn.

d3r6lhd

Powikłania mogą być bardzo niebezpieczne dla mężczyzn, wywołują stany zapalne cewki moczowej i najądrzy. Najczęstszymi objawami są swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie narządów intymnych czy pieczenie. U mężczyzn objawia to bólem jąder bądź wydzieliną ropną. Także ból podczas stosunku powinien skłaniać do wizyty u lekarza. Jednak większość chorób przenoszonych drogą płciową potrzebuje kilku tygodni, by objawić choremu.

Po wakacjach powinniśmy uważnie obserwować swój organizm, a w razie niepokojących objawów od razu poddać się badaniom. Niektóre choroby można rozpoznać wyłącznie za pomocą wymazu z moczu. Jednak już na podstawie pobrania krwi można zdiagnozować kiłę oraz chlamydię.

d3r6lhd

Podziel się opinią

Share
d3r6lhd
d3r6lhd