Trwa ładowanie...
04-09-2015 10:02

Jak rozpoznać chorobę weneryczną?

d4j4udo
d4j4udo

Wakacje powoli stają się tylko miłym wspomnieniem, jednak powrót do codziennych obowiązków może być trudniejszy niż myśleliśmy. Szczególnie, gdy okaże się, że z wakacyjnego wypoczynku przyjechaliśmy z chorobą weneryczną. Jakie rozpoznać objawy?

Infekcjami wenerycznymi możemy zarazić się nie tylko w wyniku kontaktów seksualnych, ale także podczas wypoczynku nad basenem. Dolegliwości zagrażają nie tylko naszemu zdrowiu, ale w skrajnych przypadkach także życiu. Zmiany chorobowe mogą być wywoływane przez bakterie, wirusy lub pasożyty.Jednym ze schorzeń wywoływanym przez bakterie jest chlamydia, która dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn.

Powikłania mogą być bardzo niebezpieczne dla mężczyzn, wywołują stany zapalne cewki moczowej i najądrzy. Najczęstszymi objawami są swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie narządów intymnych czy pieczenie. U mężczyzn objawia to bólem jąder bądź wydzieliną ropną. Także ból podczas stosunku powinien skłaniać do wizyty u lekarza. Jednak większość chorób przenoszonych drogą płciową potrzebuje kilku tygodni, by objawić choremu.

Po wakacjach powinniśmy uważnie obserwować swój organizm, a w razie niepokojących objawów od razu poddać się badaniom. Niektóre choroby można rozpoznać wyłącznie za pomocą wymazu z moczu. Jednak już na podstawie pobrania krwi można zdiagnozować kiłę oraz chlamydię.

d4j4udo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j4udo