Trwa ładowanie...

Jak samemu obciąć włosy? Stylowa męska fryzura w domowym zaciszu

Wszyscy fryzjerzy są zajęci, a tobie wpadło do kalendarza ważne wydarzenie, na którym musisz dobrze wyglądać? Jest na to sposób - wystarczy ostrzyc się samodzielnie. Jeżeli zrobisz to z głową, to może się okazać, że wizyty w profesjonalnym salonie już nie będą potrzebne. Oto przepis na domową stylizację włosów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Do samodzielnego strzyżenia wystarczą cierpliwość i odwagaDo samodzielnego strzyżenia wystarczą cierpliwość i odwagaŹródło: Adobe Stock
d3c3cdh

Wybierz mądrze

Jednym ze składników sukcesu jest oczywiście maszynka. Tu najlepiej zawczasu podejrzeć, z czego korzysta twój fryzjer, ponieważ profesjonaliści potrzebują niezawodnych, praktycznych i dobrych jakościowo produktów. Na sprzęcie nie warto oszczędzać. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania, to najpierw zwróć uwagę na sposób zasilania. Maszynki przewodowe będą o tyle dobre, że znika ryzyko nagłego wyczerpania baterii. Zasilanie akumulatorowe z kolei daje wygodę manewrowania.

Pamiętaj również o mocy urządzenia. Jest to istotny parametr, zwłaszcza jeśli masz bujną fryzurę. Jeżeli wybierzesz za słabą maszynkę, to strzyżenie może zamienić się w bolesne rwanie, a sam produkt nie wytrzyma zbyt długo. Ostatnia kwestia to oczywiście dodatkowe akcesoria dołączone do maszynki. Im więcej końcówek o zróżnicowanej długości, tym lepiej. Producenci oferują również funkcję trymera do brody, co dodatkowo podnosi atrakcyjność urządzenia, jeżeli masz brodę i również wymaga ona odświeżenia. Inne funkcje, które spotkasz to trymer do uszu i nosa.

Zobacz też: SPRAWDZAM! Test Huawei Watch GT 3

BHP samodzielnego strzyżenia

Skoro już masz maszynkę, to możesz przygotować się do akcji. Wybór odpowiedniego miejsca jest istotną kwestią. Powinno być przede wszystkim dobrze oświetlone, dzięki czemu zobaczysz efekty swojej pracy i będziesz miał cały proces pod kontrolą. Im więcej lusterek, tym lepiej. Powinieneś widzieć boki oraz tył głowy. Drugi ważny element to podłoże i tu unikaj dywanów oraz wykładzin, zamiast tego postaw na "gołą" podłogę. Dzięki temu łatwiej posprzątasz, kiedy już będzie po wszystkim. W idealnym wariancie przygotuj również grzebień i nożyczki.

Maszynka, akcja!

Jeżeli używasz jakichś kosmetyków do stylizacji włosów, to najpierw porządnie umyj głowę. Po osuszeniu spryskaj ją zraszaczem, ale na tyle delikatnie żeby jedynie zwilżyć głowę. Jeżeli to twój pierwszy raz, to zacznij od większych końcówek, ponieważ lepiej jest poświęcić chwilę czasu na dodatkowe skrócenie włosów niż próbować przeprosić się z faktem, że efekt jest co najmniej niezadowalający.

Strzyżenie rozpocznij od boków, poruszając od dołu do góry. Następnie zamontuj nieco krótszą nasadkę i użyj jej w dolnych partiach tak, by powstało płynne przejście od długości krótkiej do średniej. Kiedy uzyskasz zadowalający efekt, to wybierz jeszcze krótszą nasadkę, którą ogolisz nasadę karku i okolice uszu. Jeżeli nie czujesz się na siłach, to po prostu użyj końcówki o jednolitej długości. Ważna jest technika ruchu maszynki. Najpierw ustaw ją w pożądanym kierunku, następnie przesuń ją ku górze, stopniowo obracając. W ostatniej fazie ruchu po prostu wysuń urządzenie z włosów.

Góra głowy jest nieco trudniejsza, ponieważ najlepiej skorzystać z nożyczek i tak też robią fryzjerzy. Strzyżenie nożyczkami jest dobre zwłaszcza, jeśli chcesz dalej stylizować włosy. Możesz też pójść na łatwiznę i po prostu użyć najdłuższej nasadki. W idealnym wariancie po prostu poproś kogoś z domowników o pomoc. Skracanie przy pomocy nożyczek zaczyna się od włosów znajdujących się najbliżej twarzy. Trzeba chwycić pasmo pomiędzy palec wskazujący i środkowy, ustalić długość i przyciąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3c3cdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c3cdh