Trwa ładowanie...
05-11-2012 11:01

Jak skutecznie powiększyć swoją męskość

Jak skutecznie powiększyć swoją męskośćŹródło: fotochannels.com
d1lwor6
d1lwor6

Rozmiar robi różnicę. Ale uwaga: tylko niektóre metody nieoperacyjne umożliwiają mężczyznom prawdziwe powiększenie penisa. Inne powodują jedynie ból i rozczarowanie - ostrzegają włoscy specjaliści.

Marco Orderda i Paolo Gonero z uniwersytetu w Turynie twierdzą, że coraz więcej mężczyzn chce powiększyć swoje prącie, gdyż są niezadowoleni z jego rozmiarów. Choć ich zdaniem na ogół nie ma ku temu powodów, bo długość penisa zdecydowanej większości mężczyzn mieści się granicach normy. Przyjmuje się, że powinien on mieć co najmniej 4 cm w zwisie oraz 7,5 cm we wzwodzie. Nie wszystkich mężczyzn to jednak zadowala, stąd ogromne zainteresowanie różnymi metodami powiększania przyrodzenia.

Włoscy uczeni przeanalizowali 10 wiarygodnych badań, oceniających skuteczność i bezpieczeństwo różnych sposobów powiększania penisa. Połowa z nich to metody operacyjne, przetestowane na 121 mężczyznach. Techniki mało inwazyjne, nie wymagające użycia skalpela, wypróbowano na 109 osobach. Jedną z nich jest rozciąganie prącia. Pomagają w tym, zakładane na penisa, specjalne rozciągacze (tzw. extensory) wywierające na niego nacisk o sile od 600 do 1500 gramów.

Ekstensory mają działać na podobnej zasadzie, jak stosowane od wielu lat aparaty do wydłużania kończyn, szczególnie nóg. W chirurgii plastycznej poprzez stopniowe rozciąganie powiększa się powierzchnię skóry pacjenta, by potem przeszczepić ją w inne miejsce. Marco Orderda i Paolo Gonero twierdzą, że w ten sposób można też powiększyć penisa. Jedno z cytowanych przez nich badań wykazało, że ekstensory wydłużają go średnio o 1,8 cm. Inne wiarygodne badanie sugeruje natomiast, że dzięki tej metodzie penis jest większy w zwisie o 2,3 cm, a we wzwodzie - o 1,7 cm.

d1lwor6

Ta metoda jest jednak kłopotliwa. W pierwszym wymienionym badaniu rozciąganie trzeba było stosować 6 godzin dziennie przez 4 miesiące. W drugim ekstensor musiał być zakładany na 4 godzinny dziennie, ale przez 6 miesięcy.

Równie kłopotliwa w użyciu, w dodatku mało skuteczna, okazała się pompka próżniowa, która ma rozciągać penisa, działając na zasadzie podciśnienia. Badacze przestrzegają, że nawet, gdy jest stosowana przez sześć miesięcy, nie powiększa penisa. Aczkolwiek przyznają, że część używających ją mężczyzn uzyskało efekt psychologiczny, bo było zadowolonych z jej używania.

Pomocne mogą być natomiast krążki zakładane u nasady penisa, które pozwalają utrzymać większą ilość krwi w ciałach jamistych. - Takie krążki mogą powiększyć rozmiary prącia oraz przedłużyć erekcję, szczególnie u mężczyzn cierpiących z powodu stanów lękowych - twierdzą włoscy specjaliści. Przyznają jednak, że analizowali tylko dwa udokumentowane przypadki testowania tej metody.

d1lwor6

Badacze sprawdzali też, jak skuteczne są dość popularne ćwiczenia, które mają powodować lepsze ukrwienie, a przez to powiększenie penisa. W 1970 r. zaproponował je dr Brian Richards z Wielkiej Brytanii. W jednym z pism seksuologicznych twierdził, że tę metodę wypróbował na 32 osobach. U 28 z nich prącie się wydłużyło średnio o 3,5 cm, a jednocześnie zwiększyło obwód o około 3 cm.

Ale włoscy badacze tego nie potwierdzają. Z ich analiz nie wynika, by ćwiczenia poprawiające ukrwienie penisa pozwalały go wydłużyć lub choćby powiększyć w obwodzie. Lepsze efekty, i to z korzyścią dla zdrowia, daje odchudzanie. Utrata zbędnej tkanki tłuszczowej powoduje, że podstawa penisa staje się lepiej widoczna i wizualnie zyskuje na długości. Pozbycie się o 15 kg pozwala wizualnie "powiększyć" penisa o 3 cm. Zyskuje na tym również sprawność seksualna.

Co ciekawe rozmiary członka zależą od czynników genetycznych, stanu zdrowia, stylu życia i aktywności seksualnej. Dlatego penis może ulec zmniejszeniu już w dorosłym życiu. Prowadzi do tego np. brak aktywnego życia seksualnego, który powoduje zanik beleczek mięśniowych ciał jamistych; zaburzenia w poziomie testosteronu; a nawet niektóre techniki masturbacji, które mogą hamować przepływ krwi w tkankach prącia.

d1lwor6

Do zmniejszenia rozmiarów członka może też przyczyniać się nieleczenie zaburzeń erekcji. Są one bowiem związane z gorszym krążeniem krwi w ciałach jamistych prącia, przez co mogą prowadzić do nieodwracalnej atrofii jego tkanek, a dokładnie - do zaniku tkanki mięśniowej na rzecz tkanki łącznej.

(PAP), menonwaves

/PFi

d1lwor6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lwor6