Trwa ładowanie...
d20rqpp
Ciekawostki

Jak skutecznie zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak skutecznie zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
(fot.fotolia)
d20rqpp

Do kradzieży rowerów dochodzi niemal wszędzie. Wśród miejsc wysokiego ryzyka wymieniane są zarówno strefy przeznaczone do parkowania (na przykład przy szkołach, centrach handlowych czy biurowcach), jak też tereny osiedlowe.

Według statystyk firmy mySafety, w każdym sezonie ginie ok. 20 procent użytkowanych rowerów. Aż 60 procent z nich, pomimo tego, że zostały odnalezione, nie trafia do swoich prawowitych właścicieli. Najczęstszym tego powodem jest brak czytelnych znaków identyfikacyjnych.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń chroniących rowery przed kradzieżą – począwszy od łańcuchów zapinanych na kłódkę, przez metalowe liny, aż po popularne od kilku lat U-locki. Wszystkie są chętnie kupowane, jednak zbyt często zapominamy o ich właściwym użytkowaniu. Dzieje się tak najczęściej w chwili rozkojarzenia bądź pozostawienia roweru na krótki czas bez opieki (na przykład podczas zakupów w osiedlowym sklepie). Zdarza się także, że nie podejmujemy żadnych starań chroniących nasze mienie. Zgodnie ze znanym przysłowiem pamiętajmy, że „okazja czyni złodzieja”. Z pewnością warto więc zapobiec tego typu sytuacjom i sięgnąć po jedno z rozwiązań nowej generacji, które może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo roweru.

d20rqpp

Nowością na rynku jest propozycja firmy mySafety, która przygotowała produkt, chroniący każdy oznakowany nim pojazd za pomocą specjalnej plomby kruszącej z numerem identyfikacyjnym. Jej cecha podstawowa to trwałość, ponieważ materiał z jakiego została wykonana, uniemożliwia jej bezśladowe usunięcie. Dzięki temu tożsamość nadana na stałe rowerowi za pomocą unikalnego ID, chroni go skuteczniej niż zabezpieczenia mechaniczne. W pakiecie zagwarantowany został także całodobowy i bezpłatny kontakt z infolinią mySafety, dzięki któremu znalazca bądź osoba, która natrafi na skradziony rower, będzie miała możliwość natychmiastowej identyfikacji jego właściciela. Dodatkowym zabezpieczeniem dostępnym w rozwiązaniu jest stalowa linka z alarmem, która mechanicznie zabezpieczy rower.

Skorzystanie z usługi jest bardzo proste – wystarczy umieścić trwałą plombę kruszącą na ramie roweru oraz zarejestrować jej unikalny numer wraz ze zdjęciem pojazdu na stronie mySafety.pl.

d20rqpp

Podziel się opinią

Share
d20rqpp
d20rqpp