Trwa ładowanie...
24-05-2012 14:40

Jak telefon wpływa na urodę

Jak telefon wpływa na urodęŹródło: Fotochannels
d3x6h48
d3x6h48

Męskim okiem

W żargonie chirurgów plastyków pojawiło się nowe określenie - "Smartfone Face". To nic innego jak podwójny podbródek i obwisła szyja, których przyczyną może być nadmierne korzystanie ze smartfonów.

Eksperci sugerują, że podwójny podbródek może powstawać w wyniku nadużywania smatrfonów i laptopów. U osób, które większość czasu spędzają z głową pochyloną nad klawiaturą, mięśnie i skóra w tych okolicach tracą elastyczność.

Jeśli przez kilka godzin siedzisz ze spuszczoną głową, skróceniu ulęgają mięśnie karku, jednocześnie silniej na podbródek działa grawitacja, co prowadzi do wiotczenia tej części twarzy - wyjaśnia Dr Mervyn Patterson z Woodford Medical.

Chirurdzy zauważają, że w ostatnim czasie w sposób widoczny wzrosło zapotrzebowanie na zabiegi, które korygują kontur twarzy i poprawiają jędrność szyi, a nawet kształt podbródka.

d3x6h48

Jak się okazuje i po samej szyi można poznać ewentualnie zagrożenie dla zdrowia. Bowiem nie tylko nadmiar tłuszczu w talii zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Badania wykazały, że równie ważnym sygnałem jest właśnie... gruba szyja. Amerykańscy naukowcy ustalili, że tłuszcz zgromadzony w okolicach szyi zwiększa ryzyko chorób serca nawet u osób o stosunkowo szczupłej talii.

W badaniach Framingham Heart Study wzięło udział 3300 osób, których średnia wieku wynosiła 51 lat. Za średni obwód szyi przyjęto 40,5 cm u mężczyzn i 34,2 cm u kobiet. Okazało się, że każde dodatkowe 3 centymetry wskazują na zmniejszony poziom "dobrego cholesterolu" we krwi (o 2,2 mg/dl u mężczyzn i 2,7 mg/dl u kobiet) oraz wyższe stężenie glukozy we krwi (o 3.0 mg/dl u mężczyzn i 2.1 mg/dl u kobiet).

"Dobry cholesterol", czyli lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL), usuwa nadmiar "złego cholesterolu" z komórek i transportuje go do wątroby, gdzie jest on metabolizowany. O zwiększonym ryzyku wystąpienia choroby wieńcowej mówi się, gdy poziom HDL spada poniżej 40 mg/dl w przypadku mężczyzn i 50 mg/dl w przypadku kobiet.

Jak twierdzi prof. Jimmy Bell z MRC Clinical Sciences Centre, wyniki tych badań stanowią dowód na to, że stan zdrowia zależy nie tyle od otyłości jako takiej, ale od tego, w jakich partiach ciała rozmieszczony jest tłuszcz.

Jak podaje Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastyków (American Society of Plastic Surgeons - ASPS) implanty podbródka są najszybciej rozwijającym się trendem w chirurgii plastycznej. W 2011 roku wyprzedziły takie zabiegi ja botoks czy liposukcja.

(PAP), mow /PFi

d3x6h48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x6h48