Trwa ładowanie...
03-07-2015 14:53

Jak ułatwić sobie urządzanie mieszkania?

Jak ułatwić sobie urządzanie mieszkania?Źródło: materiał prasowy
d3yetpe
d3yetpe

Niekończące się wycieczki do sklepów, wątpliwości, czy dana sofa będzie pasować do pokoju, oglądanie niezliczonych próbek farb – z takimi wyzwaniami musi liczyć się każdy, kto urządza mieszkanie.

To proces żmudny, czasochłonny i obarczony ryzykiem błędów. Długo wybierana komoda okazuje się w domu za duża, albo za mała, a oglądana na próbniku farba za ciemna. Takich problemów w trakcie urządzania mieszkania jest mnóstwo. Można jednak zmniejszyć ich ilość, oszczędzić sobie stresu i niepotrzebnych kosztów. Z pomocą spieszą nowoczesne technologie. Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji, dzięki którym urządzanie mieszkania czy domu staje się prostsze i szybsze.

1. Projektowanie

Nie chcesz wydawać pieniędzy na architekta. Nie musisz. Prosty projekt mieszkania, czy ogrodu możesz zrobić w bezpłatnej webowej aplikacji Homestyler. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi opartemu o mechanizm "przeciągnij i upuść" rysowanie ścian, kuchennych blatów, dodawanie krzewów w ogródku, a nawet „dobudowanie” garażu do posiadłości nie stanowi żadnego problemu. W programie dostępna jest galeria gotowych obiektów, dzięki którym można na wiele sposobów zaaranżować swoje wnętrze. Gotowy projekt można oglądać w programie w dwóch trybach: rzutu z góry oraz wizualizacji 3D.

2. Malowanie ścian

Przy wyborze farb na ściany wyobraźnia często zawodzi. A potem pozostaje tylko przywyknąć do brzydkiego koloru, albo przemalować wszystko w pocie czoła. Dlatego zanim wybierzesz się do sklepu po farbę, warto zrobić małą wizualizację. Dzięki aplikacji Color Snap na iPhone’y można zobaczyć jak nasze ściany będą wyglądać w wymarzonym kolorze. Wystarczy sfotografować telefonem przedmiot, którego kolor cię zachwyci, a aplikacja automatycznie porówna go z tym dostępnym w palecie barw.

d3yetpe

3. Meblowanie

Możesz uniknąć męczących wizyt w salonach meblowych i biegania z miarką po mieszkaniu. Dzięki darmowej aplikacji na tablety i smartfony (Android, IOS) Intiaro można umeblować mieszkanie nie wychodząc z domu. Aplikacja z dokładnością co do 0,5 cm wyliczy, czy dany mebel zmieści się w miejscu, w którym zamierzasz go postawić. Z bogatej galerii dostępnej w aplikacji wybierasz dowolny mebel w odpowiednim kolorze, stylu i rozmiarze, a następnie dzięki technologii AR (rozszerzonej rzeczywistości) „przymierzasz” do swojego wnętrza. Na ekranie tabletu lub smartfona zobaczysz w 3D jak wygląda on w twoim pokoju. Możesz go dowolnie przestawiać, przesuwać, oglądać z boku, z góry, dobrać do niego inne meble z galerii – krzesła, stoły, kanapę, a nawet dodatki.

4. Majsterkowanie

Twoje mieszkanie jest już zaprojektowane, pomalowane i umeblowane. Teraz czas na dodatki. Możesz je zrobić samodzielnie dzięki aplikacji WikiHow na iPhone’y i i’Pady. Są w niej pomocne filmiki, instrukcje, ponad 150 tys. tekstów poradniczych jak poradzić sobie w prostych, życiowych czynnościach np. własnoręcznie zrobić terrarium dla swojego zwierzęcia, albo zbić stolik na taras z palet.

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/35365/aag.jpeg #source=(fot. materiał prasowy)

#size=650x473#))

d3yetpe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yetpe