Trwa ładowanie...
d46y8hl
09-11-2006 10:18

Jak walczyć z nadwagą?

d46y8hl
d46y8hl

Odpowiedź jest jedna: wytrwale i z głową.

Większość rozsądnych działań, mających na celu zmniejszanie masy ciała, opiera się na dwóch czynnikach:

  1. zmiana lub dopasowanie stylu żywienia (około 70% skuteczność osiągnięcia efektu, zależy od tego czynnika)
  2. zmiana w obszarze aktywności ruchowej (decydujący wpływ na utrzymanie osiąganych rezultatów)

Zmiany w obrębie żywienia są ogromnie decydujące dla uzyskania pożądanego efektu, jakim jest osiąganie właściwej masy ciała. W tym miejscu, możemy zamieścić jedynie podstawowe zalecenia. Słuszne się wydaje, opracowanie indywidualnej diety, która powinna powstać w oparciu o większą liczbę informacji.

Zmiana stylu życia, wiąże się również, ze zmianami w proporcjach składu ciała. Najlepszym sposobem na powrót do dobrej formy lub uzyskanie pożądanej masy ciała, jest wprowadzenie zmian w aktywności fizycznej, zwłaszcza stosowanie większej liczby ćwiczeń ruchowych. Dzięki stosowaniu ćwiczeń osiągnięty efekt będzie bardziej trwały. Dobre rezultaty dają ćwiczenia o umiarkowanej intensywności.

Przedstawione poniżej zasady, dotyczą zmniejszania tkanki tłuszczowej w organizmie, poprzez zmiany w sposobie odżywiania:

  1. dieta niskokaloryczna 1400kcal (oparta zdecydowanie na potrawach gotowanych, sałatkach, surówkach, jednak dobrze zbilansowana, konieczne jest dostarczenie energii do ćwiczeń, zachowując ujemny bilans kaloryczny). Dzienna dawka kalorii, powinna być wyznaczana, w oparciu o aktualną masę ciała.
  2. duża ilość płynów, najlepiej w czasie treningu pij płyny izotoniczne;
  3. unikaj smażonych potraw i słodyczy;
  4. jedz 5 - 6 posiłków dziennie, lepiej mniejsze porcje i częściej, nie rób dłuższych przerw między posiłkami niż 3 godziny;
  5. nie jedz później niż 3-4 godzin przed snem;
  6. jedz obfite śniadania, kolacje skromne;
  7. unikaj alkoholu;
  8. buduj pozytywną atmosferę wokół swoich działań dietetycznych (rodzina, przyjaciele), to wspomoże wytrwanie w postanowieniach dietetycznych;

Aktywność ruchowa oprócz efektu zmiany w objętości ciała, zapewnia również szereg korzyści związanych z lepszym samopoczuciem psychicznym. Pozytywne nastawienie do wykonywanych działań stoi u progu skutecznej strategii. Zapoznajcie się z gamą sprawdzonych skutecznych ćwiczeń, które gwarantują dobrą zabawę i osiągnięcie celu.

*Więcej w serwisie KOBIETA.WP.plWięcej w serwisie KOBIETA.WP.pl*

d46y8hl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46y8hl