Jak wybrać kubek termiczny? Na to trzeba zwrócić uwagę
05.12.2017 19:26
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Można kupić pierwszy z brzegu kubek i później go nie używać, bo nie będzie spełniał swoich zadań. Można też przemyśleć zakup i zastanowić się, jak my, albo osoba nim obdarowana, będzie z niego korzystać.
Pierwsze podstawowa sprawa to pojemność. Najczęściej jest to od 300 do 500 ml, co w zupełności wystarcza. Nie zapominajmy, że kubek termiczny to nie to samo, co termos, do którego wlewamy kawę czy herbatę i przez cały dzień popijamy ciepły napój. Kubek termiczny ma utrzymać temperaturę, kiedy pijemy kawę w drodze do pracy albo podczas wieczoru na łonie natury.
Drugą ważną rzeczą jest materiał, z którego jest zrobiony kubek termiczny. Na zewnątrz kubki przede wszystkim różnią się kolorem, wzorem. Ale to wnętrze jest najważniejsze. Tutaj kubki najczęściej są z aluminium, plastiku i szkła. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady.
Kubki z plastiku są przede wszystkim lekkie. Jednak ze wszystkich materiałów najkrócej utrzymują ciepło, co oczywiście nie oznacza, że zimą kawa od razu zrobi się chłodna. To raczej opcja dla osób, którzy nie mają w zwyczaju pić jednego kubka herbaty przez trzy godziny.
Dłużej temperaturę utrzymują kubki aluminiowe, które utrzymują ciepło do kilku godzin. Są trochę cięższe od plastikowych, ale zdecydowanie lepiej wytrzymują trudne warunki i uszkodzenia. Zupełnie inaczej niż ma to miejsce w szklanych kubkach termicznych. Bardzo łatwo je uszkodzić i są dość ciężkie. Jeśli się o nie dba to potrafią odwdzięczyć się bardzo długim utrzymywaniem ciepła.
Ale to jeszcze nie wszystko. Równie ważna, co sam kubek, jest pokrywka. Przede wszystkim powinna być szczelna i zabezpieczać przed utratą ciepła, a z drugiej strony pozwalać na łatwe i szybkie napicie się kawy. W tym celu najczęściej należy nacisnąć na przycisk na pokrywce albo ją przekręcić.
Kubki mają różne kształty. To jaki wybierzemy zależy głównie od naszych preferencji. Jeśli kubek termiczny będziemy trzymać w rękawiczkach warto zastanowić się nad takim zwężanym na środku i paskiem antypoślizgowym. Jeśli będziemy go zabierać do samochodu to powinien być smuklejszy, niż grubszy. Dzięki temu zmieści się do uchwytów na kubki w samochodzie.