Trwa ładowanie...
d27kio4

Jak wybrać męski zegarek? Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę

Każdy mężczyzna ma swój styl, za pomocą którego prezentuje, kim jest i jak lubi się nosić. Męski zegarek powinien pasować do stroju oraz posiadać niezbędne funkcje. Zobacz, jak dobrać zegarek do swojego stylu i jak go nosić z innymi dodatkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zegarek to nieodłączny dodatek stylowego mężczyzny
Zegarek to nieodłączny dodatek stylowego mężczyzny (Materiały prasowe)
d27kio4

Zegarek dla eleganta
Dobranie zegarka do garnituru i formalnego stroju nie jest proste. Panowie czasem myślą, że im większy i bardziej ozdobny jest zegarek, tym lepiej wygląda. Przesadzone i ogromne zegarki nie są w dobrym guście i nie pasują nawet na wyjątkowe okazje. Po raz kolejny sprawdza się teza, że w prostocie tkwi siła. Gustowny zegarek do garnituru przede wszystkim powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów. Skórzany pasek lub taki, który jest odporny na zarysowania i zniszczenia to podstawa. Nawet najbardziej elegancka stylizacja nie będzie wyglądała na dopracowaną, jeśli spod rękawa wystawać będzie podniszczony dodatek, po którym widać, że jest słabej jakości. Kolor tarczy zegarka powinieneś dobrać do swoich upodobań. Niektórzy z mężczyzn nie wyobrażają sobie zegarka bez jasnej wersji tarczy, inni z kolei preferują ciemne odcienie. Kopertę idealnego dla siebie modelu możesz dobrać na dwa sposoby - jej odcień może być kontrastowy względem pozostałych części zegarka, albo identyczny, przez co stworzy harmonijną, stylową całość. Jeśli na co dzień nosisz garnitur, nie wybieraj bardzo wysokiego i grubego modelu. Idealny w takich okolicznościach będzie płaski zegarek, który nie będzie odznaczał się pod rękawem i wpływał na wygląd sylwetki.

Zegarek na co dzień
Zegarki, które nosimy na co dzień, mogą być bardzo różnorodne. Jeśli nie musisz do pracy ubierać się elegancko i zazwyczaj wybierasz stylizacje, w których dobrze i wygodnie się czujesz, możesz wybrać takie akcesoria, jakie tylko ci się podobają. Męski strój nie jest zbyt skomplikowany, więc swój personalny styl możesz pokazać za pomocą dodatków. Codzienne zegarki mogą być klasyczne, ze wskazówkami lub zupełnie oldschool'owe i wyraziste. Przede wszystkim postaw na komfort - daruj sobie duże i ciężkie zegarki. Ważne, by bransoleta od spodu była płaska. Dzięki temu praca przy komputerze będzie wygodniejsza i nie będziesz musiał zdejmować zegarka podczas pisania na klawiaturze.

123RF

Zegarek sportowy
Poszukując doskonałego zegarka sportowego, przede wszystkim zwróć uwagę na jego jakość i wytrzymałość. Taki rodzaj przyrządu do pomiaru czasu używamy w bardziej wymagających warunkach, niż formalne czy codzienne. Jego bransoleta może być wykonana ze sztucznych tworzyw, które się nie odbarwią i nie zniszczą. Bransoleta powinna mieć solidne zapięcie, które nie będzie przeszkadzało ci podczas rożnego rodzaju aktywności fizycznej. Zwróć również uwagę na kopertę i tarczę. O ile na rynku można dostać wersje elektroniczne, coraz częściej wybieramy zegarki z wyświetlaczem. Dzięki dodatkowym funkcjom zegarka sportowego możesz mierzyć przebyty dystans, spalanie kalorii czy puls. Niektóre z nich wykrywają fazy snu, ułatwiając przy tym efektywną regenerację podczas nocy. Zegarek sportowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Jego wygląd i kolorystykę możesz dobierać do swoich sportowych ubrań i innych gadżetów.

d27kio4

Podziel się opinią

Share

d27kio4

d27kio4