Trwa ładowanie...
spinki do mankietów

Jak wybrać spinki do mankietów?

Szykujesz się na ważną uroczystość, w trakcie której obowiązuje formalny dress code? A może masz ochotę na elegancką, pełną ponadczasowej klasy i szyku stylizację z garniturem w roli głównej? W takim razie nie zapomnij o spinkach do mankietów, które są jednym z nielicznych akcesoriów pasujących do oficjalnych, zarezerwowanych na wyjątkowe okazje strojów męskich. Jak wybrać odpowiednie dodatki? Podpowiadamy!

Share
Jak wybrać spinki do mankietów?
Źródło: Materiały prasowe
d1m17zz
Materiał Partnera: Domodi.pl

Na jakie okazje pasują spinki do mankietów?

Spinki do mankietów są zarezerwowane na oficjalne wyjścia i formalne uroczystości, podczas których wymagany jest szykowny strój. Mowa, oczywiście, o garniturach, frakach i smokingach, czyli ponadczasowych kompletach męskich, które są kwintesencją elegancji. Do takich okazji zaliczamy przede wszystkim śluby, bankiety i gale, przyjęcia (również te organizowane w ogrodzie, czyli garden party), wyjścia do opery, teatru i filharmonii, bale sylwestrowe, a nawet służbowe kolacje oraz konferencje spotkania biznesowe. Najprościej mówiąc – spinki do mankietów będą idealnym wyborem na każdą ważną okazję.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kilka zasad dotyczących wyboru spinek do mankietów

Jeśli decydujesz się na założenie spinek do mankietów, to pamiętaj, aby zrobić to zgodnie z zasadami formalnego dress code'u. Lista reguł jest dość krótka, więc warto mieć ją zawsze w głowie, aby nie popełnić modowej wpadki. Przede wszystkim pamiętaj, że akcesoria muszą być dopasowane kolorystycznie do garnituru i koszuli. Komplety w odcieniach ciepłych warto zestawiać ze złotymi dodatkami, a te w zimnych tonacjach ze srebrnymi.

Jeśli masz ochotę zaszaleć ze spinkami do mankietów i wybrać na przykład modele ozdobione kolorowymi wzorami, to połącz je z gładką koszulą w stonowanym odcieniu. Dzięki temu stylizacja nadal będzie elegancka, a ty będziesz mógł wyrazić swój indywidualny styl. Oczywiście, oryginalne, zwracające uwagę akcesoria są dopuszczalne wyłącznie w zestawieniu z garniturami. W przypadku dress code'u black tie (ze smokingiem) i white tie (z frakiem) postaw na klasyczne spinki do mankietów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak wybrać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów warto dopasować:

  • do pozostałych akcesoriów (zegarka i paska) – najlepiej postawić na ten sam kolor, czyli na przykład zestawić srebrne spinki z czasomierzem na srebrnej bransolecie,
  • do koloru stroju – białe i czarne ubrania możesz łączyć z dowolnymi akcesoriami, podczas gdy te kolorowe lub wzorzyste koszule warto zestawić ze spinkami w podobnym odcieniu i o minimalistycznym wyglądzie,
  • do okazji – na ważne i formalne uroczystości, podczas których zaprezentujesz się w smokingu lub fraku, wybieraj spinki do mankietów z metali szlachetnych. Z kolei w trakcie mniej oficjalnych okazji możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i postawić na akcesoria ozdobione ciekawymi motywami.
d1m17zz

W trakcie wyboru idealnych spinek do mankietów kieruj się nie tylko kolorem eleganckiego zestawu czy innymi dodatkami, ale także koszulą, bez której formalny strój nie jest kompletny. Wiesz już, że barwne i wzorzyste akcesoria pasują wyłącznie do gładkich ubrań w stonowanych kolorach. Na tym jednak nie koniec! Aby stworzyć ponadczasową i szykowną stylizację, upewnij się, że koszula:

  • ma mankiet francuski,
  • wystaje około 2-3 cm spod marynarki,
  • ma zapięty kołnierzyk.
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dodatkowo spinki do mankietów w zestawieniu z elegancką koszulą wymagają dopełnienia stylizacji krawatem lub muchą.

Materiał Partnera: Domodi.pl

d1m17zz

Podziel się opinią

Share
d1m17zz
d1m17zz