Trwa ładowanie...

Jak wygospodarować męską oazę w domu pełnym ludzi?

Oglądając amerykańskie produkcje, można zaobserwować liczne pokoje rozrywki, w których mężczyzna może po trudnym dniu odpocząć w samotności. Jeśli planujesz budowę domu, jesteś przed przeprowadzką lub remontem, pomyśl o przeniesieniu męskiej oazy z wielkiego ekranu na wnętrze, w którym poczujesz się, jak w domu!

Jak wygospodarować męską oazę w domu pełnym ludzi?Źródło: Materiały prasowe
d3l28cg
d3l28cg

Własny kąt we wszechświecie

Każdy potrzebuje odrobiny wytchnienia od codziennej krzątaniny. Dlatego wygospodaruj miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć i naładować baterie. Jeśli jesteś na etapie planowania domu, możesz dostosować projekt budynku do swoich potrzeb – pomoże Ci w tym platforma Extradom. Dysponując dużym metrażem, możesz zagospodarować poddasze lub piwnicę. Zapewniają one odrobinę prywatności, a tym samym otwierają przed Tobą zupełnie nowy świat. W innym przypadku możesz zdecydować się na większy garaż, przebudowę gabinetu lub wydzielenie ścianką dodatkowego pomieszczenia. Wiele zależy od tego, do czego będzie służyć męska oaza – może będzie to gabinet, domowa siłownia lub warsztat.

Wyposażenie męskim okiem

Skoro pokój ma być prawdziwą oazą, powinny znaleźć się w nim wszystkie elementy, które zapewnią Ci rozrywkę lub będą narzędziem do rozwijania pasji. Jednym z nich może być duży telewizor, do którego podepniesz konsolę, obejrzysz na nim filmy, seriale czy mecze. W pokoju rozrywki nie może zabraknąć darta, stołu do piłkarzyków, bilarda czy lodówki wypełnionej ulubionymi trunkami. A jeśli jesteś fanem SF, we wnętrzu mogą pojawić się rekwizyty z filmów czy futurystyczne meble. Do tego możesz umieścić tam kilka elementów, jak stół, fotele czy kanapa. To, jak ostatecznie będzie wyglądało Twoje wnętrze zależy przede wszystkim od tego, jakie masz zainteresowania.

Warsztat w przydomowym garażu

Każdy majsterkowicz zasługuje na miejsce, w którym w pełni będzie mógł oddać się swojej pasji. Zadbaj zatem o garaż o dużej powierzchni lub pomieszczenie gospodarcze, w którym ulokujesz swoje wszystkie sprzęty. Jeśli chcesz, by było czynne przez cały rok, zadbaj również o ogrzewanie wnętrza. Jeśli nie ma tam poprowadzonych rur ogrzewania, możesz ulokować tam farelkę, ogrzewanie gazowe czy piec na przepracowany olej.

Oaza tego typu potrzebuje odpowiedniej oprawy – powinien królować w niej porządek. Aby usprawnić ten proces, możesz zdecydować się na ścianki warsztatowe, na których umieścisz narzędzia czy metalowe regały.

d3l28cg

Męskie biuro niejedno ma imię

W nowoczesnych wnętrzach króluje prostota i luksus. Jest to kombinacja, która pozwala poczuć się dobrze w danym wnętrzu, a jednocześnie odpocząć. Nowoczesny gabinet powinien być urządzony w podstawowych kolorach bieli, szarości i czerni. Jednak nie jest to regułą, gdyż styl nowoczesny można śmiało mieszać z nurtami skandynawskimi, rustykalnymi czy minimalistycznymi. Wyrazistego sznytu nadadzą wnętrzu drewniane meble, np. z dębu, orzecha lub wiśni. Oprócz tego, w Twoim biurze może pojawić się schowek na przekąski i lodówka podblatowa. Możliwości jest wiele i Twoja oaza może przybrać formę, jaką tylko sobie zaplanujesz!

d3l28cg

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l28cg