Trwa ładowanie...
d2ae25c
Męskie sprawy

Jak wygrać z kacem? Ta metoda czyni cuda

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak wygrać z kacem? Ta metoda czyni cuda
(123RF.COM)
d2ae25c

Intensywny ból głowy, osłabienie, mdłości, rozdrażnienie i silne pragnienie - któż nie zna tego potwornego uczucia, określanego mianem "syndromu dnia poprzedniego". W sieci oraz poradnikach można znaleźć dziesiątki przepisów mających pomóc uporać się z kacem. Większość z nich jest kompletnie bezużyteczna. Nie oznacza to jednak, że na złe samopoczucie, spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu, nie ma lekarstwa. Coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych - ale nie tylko tam - cieszą się specjalistyczne placówki, które zajmują się leczeniem tej przykrej dolegliwości. Wystarczy 45 minut i po kacu nie ma śladu.

Sok pomidorowy, zimny prysznic, kanapka z bekonem, dużo ruchu czy słynny klin - to jedne z najpopularniejszych środków służących walce z kacem. Czy skuteczne? Co do tego zdania są już podzielone. Ale jest jeden sposób, którego niezawodność nie podlega żadnej dyskusji. Doskonale wiedzą o tym pacjenci korzystający z usług firmy medycznej Hangover Heaven.

Twórcą przedsięwzięcia, które stanowić ma prawdziwe wybawienie dla tych wszystkich, którzy mocno przesadzili z "procentami", jest doktor Jason Burke, anestezjolog, który uznał, że swoim doświadczeniem będzie służył tym, którzy dobrze wiedzą, co oznacza pojęcie "szampańska zabawa". A w związku z tym, że jego firma funkcjonuje w Las Vegas, światowej stolicy hazardu i dobrej zabawy, z osobami, które wypiły wcześniejszego wieczoru przynajmniej jednego drinka za dużo, ma do czynienia na co dzień.

d2ae25c

"Rodzaj alkoholu, jaki spożywało się poprzedniego wieczoru nie ma tu znaczenia" - tłumaczą pracownicy firmy. "Jeśli o poranku czujesz się tak, że chciałbyś się zwinąć i umrzeć, Hangover Heaven przywróci ci dobre samopoczucie".

Burke od wielu lat zajmuje się badaniem problemu kaca. Do kuracji oferowanych przez jego kliniki stale wprowadza innowacje, które mają przełożyć się na jeszcze większą efektywność leczenia. Stosowane w jego placówkach zabiegi dają gwarancję, że proces odzyskiwania sił witalnych nie będzie trwać dłużej niż 45 minut. Tajemnica ekspresowego leczenia niedomagania wywołanego przez nadmierne spożycie alkoholu polega na podaniu pacjentowi kroplówki zawierającej m.in. glukozę i sól fizjologiczną, a także witamin oraz tlenu - poinformował dziennik "The Daily Telegraph".

"Nie spotkaliśmy się jeszcze z kacem, którego nie udało się wyleczyć. A pomogliśmy do tej pory tysiącom osób" - chwali się dr Burke. "Bylibyście zdziwieni intensywnością kaców, które udało nam się pokonać".

Popularność stworzonej przez Burke'a firmy cały czas rośnie. Do tego stopnia, że od 2012 r. świadczy też swoje usługi na pokładzie wyspecjalizowanego autobusu-kliniki. Chcąc skorzystać z takiego serwisu, trzeba się oczywiście przygotować na niemały wydatek. Szczególnie, jeśli porównamy go do kosztu zwykłych tabletek przeciwbólowych. Skuteczność tych ostatnich nie może jednak równać się z tą, którą gwarantują autorskie kuracje o intrygujących nazwach, takich jak: "uniesienie", "zbawienie" czy "odkupienie". Ich koszt, w zależności od wachlarza zastosowanych środków, wynosi od 99 do 239 dolarów (od ok. 300 do ponad 720 złotych). Nie trzeba jednak ruszać się z miejsca, by skorzystać z takiej formy leczenia kaca. Załogę, która wszystkie swoje siły ukierunkuje na dostarczenie ukojenia, można ściągnąć do domu lub pokoju hotelowego. To jednak wiąże się z dodatkową opłatą, która wynosi 200 dolarów (ponad 600 złotych). Po kolejne pieniądze trzeba sięgnąć także wtedy, gdy wezwie się pomoc poza godzinami urzędowania
kliniki.

d2ae25c

Personel Hangover Heaven jest przekonany, że wykonuje świetną robotę, ale nie wszyscy podzielają entuzjazm doktora Burke'a oraz jego pracowników. Nie brakuje lekarzy, którzy uważają, że jego działania mogą przyczynić się do promowania alkoholizmu. Inni przestrzegają przed skutkami ubocznymi kuracji ordynowanej podczas walki z kacem. Nie zmienia to jednak faktu, że w świecie medycyny Burke ma coraz więcej naśladowców. W Chicago sukcesy odnosi klinika Revive. Jej twórca, doktor Jack Dybis powiedział w jednym z wywiadów, że dysponujący grubym portfelem klienci są w stanie wydać dużo pieniędzy na sól fizjologiczną oraz witaminy podawane dożylnie, by tylko pozbyć się kaca.

Zwyczaj pozbywania się "zespołu dnia poprzedniego" za pomocą kroplówki zdobywa coraz więcej zwolenników również w Europie. W Wielkiej Brytanii coraz częściej możliwość odzyskania sił za pośrednictwem podawanych w ten sposób medykamentów oferują m.in. ekskluzywne salony SPA.

(rc/ac/facet.wp.pl)

Zobacz: Jak radzić sobie z uzależnieniem od alkoholuJak radzić sobie z uzależnieniem od alkoholu

d2ae25c

Podziel się opinią

Share
d2ae25c
d2ae25c