Trwa ładowanie...
20-01-2011 16:05

Jak wyleczyć neurotyzm

Jak wyleczyć neurotyzmŹródło: Jupiterimages
d3yk3b1
d3yk3b1

Seks od dawna uznawany jest za znakomite lekarstwo zarówno dla ciała i duszy. Naukowcy twierdzą, że pomaga leczyć i zapobiegać najróżniejszym dolegliwościom. Ostatnio do listy chorób, na które pomaga seks dopisali... neurotyzm.

Neurotyzm to pewnego rodzaju zaburzenie emocjonalne, objawiające się wahaniami nastrojów - do lęków po wybuchy złości. Neurotycy nie potrafią odnaleźć się w świecie, bardzo często czują się nieszczęśliwi, niezrozumiani. Z tego powodu częściej niż inni rozwodzą się ze swoimi partnerami. Chyba że - jak uważają Michelle Russell i James McNulty z University of Tennessee - mają okazję często uprawiać seks.

Naukowcy wybrali sobie 72 pary ochotników - nowożeńców i obserwowali jak rozwija się ich małżeństwo przez pierwsze cztery lata. Małżonkowie osobno raportowali badaczom jak często uprawiają seks i jaki jest ich poziom szczęścia i zadowolenia z małżeństwa. Okazało się, że w większości przypadków te dwa czynniki zupełnie się ze sobą nie wiążą. To znaczy - można uprawiać seks i mimo to być nieszczęśliwym i odwrotnie - czuć szczęście nie uprawiając miłosnych igraszek (choć to akurat dość dziwne!).

Russell i McNulty odkryli jednak pewną zależność. Dotyczyła ona par, w których jedno, lub oboje partnerów było neurotykami. Okazało się, że w tym przypadku duża częstotliwość zbliżeń seksualnych jest znakomitym remedium na neurotyczne poczucie nieszczęścia. A co za tym idzie - chroni związek przed rozpadem.

No cóż - nie ma co ukrywać, że trochę zazdrościmy neurotykom. Na szczęście niektórzy psychologowie uważają, że we współczesnych czasach neurotyk czai się w każdym z nas. Może więc warto często uprawiać seks zgodnie z powiedzeniem, że "lepiej zapobiegać niż leczyć"? Choć z drugiej strony i zapobieganie i leczenie wydaje się w tym przypadku równie przyjemne.

(menonwaves) /PFi

d3yk3b1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yk3b1