Trwa ładowanie...
Styl

Jak złożyć poszetkę? Zobacz 3 sprawdzone sposoby!

Poszetka jest idealnym dopełnieniem klasycznego, eleganckiego stroju męskiego na wyjątkowe okazje. Aby jednak akcesorium spełniło swoje zadanie i dodawało stylizacji klasy i szyku, konieczne jest jego umiejętne złożenie. Jeśli planujesz wykorzystać ją po raz pierwszy, to mamy coś dla ciebie – 3 sprawdzone sposoby na składanie poszetki!
Share
Poszetka powinna prezentować się elegancko.
Poszetka powinna prezentować się elegancko.Źródło: Materiały prasowe
db4450x

Materiał Partnera: Domodi.pl

Co warto wiedzieć o poszetce?

Wielu mężczyzn myli poszetkę z butonierką. Czym tak właściwie jest eleganckie akcesorium zarezerwowane dla strojów na wyjątkowe okazje? To po prostu mała chustka w kształcie kwadratu, którą należy starannie złożyć i nosić w brustaszy, czyli kieszonce marynarki znajdującej się mniej więcej po lewej stronie na wysokości serca. Klasyczna poszetka ma wymiary wynoszące 40 × 40 cm. I to właśnie taki dodatek jest najłatwiejszy w składaniu. Do jej produkcji wykorzystuje się różne materiały, jednak największą popularnością cieszą się akcesoria z jedwabiu, poliestru lub lnu.

Wygląd poszetki powinien być dopasowany do okazji i pozostałych elementów stroju. Do wyboru masz modele w jednolitych kolorach – błękitnym, czerwonym, bordowym, białym, czarnym, brązowym czy zielonym, oraz ozdobione ponadczasowymi deseniami. W tej kategorii hitami są dodatki pokryte wzorem paisley, kratą, kwiatami, groszkami czy paskami.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak składać poszetkę?

Czas sprawdzić, jak składać poszetkę. Przygotowaliśmy dla ciebie 3 sprawdzone i bardzo łatwe sposoby, dzięki którym akcesorium idealnie dopasuje się do kształtu brustaszy i będzie wyglądać elegancko. Co ciekawe, każda metoda jest dobra, ponieważ w trakcie układania materiałowego dodatku nie musisz się ograniczać i możesz bez obaw dać się ponieść swojej wyobraźni. Najważniejsze, aby efekt był estetyczny i schludny.

Sposób klasyczny, czyli prezydencki
Pierwszy sposób na składanie poszetki jest nazywany prezydenckim. To po prostu ułożenie z materiału prostokąta, którego szerokość perfekcyjnie odpowiada rozmiarowi brustaszy. Zacznij od złożenia tkaniny na pół i zagięcia dolnej części w taki sposób, aby z kieszonki wystawało około centymetra akcesorium.

db4450x

Podwójny trójkąt
Druga metoda to styl podwójnego trójkąta. W tym przypadku należy złożyć materiał po przekątnej (czyli od jednego rogu do drugiego) w taki sposób, aby górne krawędzie się na siebie nie nakładały. Ułożenie tkaniny powinno przypominać dwa oddzielne trójkąty. Kolejnym krokiem jest złożenie z przodu lewego i prawego boku, a następnie umieszczenie poszetki w brustaszy. Popraw materiał tak, aby wierzchołki były dobrze widoczne i gotowe!

Poszetka w stylu bufki
Trzecim i ostatnim sprawdzonym sposobem na złożenie poszetki jest postawienie na nutkę eleganckiej ekstrawagancji, którą zapewnia metoda puff (w stylu bufki). Pierwszy krok to dokładnie wygładzenie materiału i chwycenie go w samym środku. Po podniesieniu wygładź go, aby rogi znajdowały się mniej więcej na tej samej wysokości, przytrzymaj je ręką i starannie włóż tkaninę do brustaszy krawędziami do dołu. Możesz wcześniej je złożyć, aby skrócić materiał. Na zakończenie wystylizuj poszetkę, dodając jej objętości. Sposób bufki jest szczególnie polecany w przypadku akcesoriów ozdobionych ciekawymi wzorami.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Materiał Partnera: Domodi.pl

db4450x

Podziel się opinią

Share
db4450x
db4450x