Trwa ładowanie...
Styl

Jaką fryzurę powinien mieć mężczyzna

Share
Jaką fryzurę powinien mieć mężczyzna
Źródło: East News
dfwvpc4

Mężczyźni, którzy uważają, że fryzura czy rodzaj zarostu to sprawy drugorzędne, popełniają olbrzymi błąd. Nieodpowiednia fryzura bądź niewłaściwa stylizacja zarostu mogą przekreślić szanse na powodzenie panów u przedstawicielek płci przeciwnej. Tym, czego szczególnie powinni unikać faceci, którym stanowisko kobiet nie jest obojętne, okazuje się kok.

Mężczyźni coraz częściej przykładają dużą wagę do swojego wyglądu, zdając sobie sprawę z tego, że ma on istotny wpływ na sukces zawodowy czy szczęście w życiu osobistym. Choć oczywiście nie wszyscy podchodzą do tych kwestii równie skrupulatnie. Tymczasem uczesanie czy zarost decydują o tym, jak nas postrzegają inni. Tym aspektom męskiej aparycji szczególnie bacznie przyglądają się kobiety. Jak się okazuje, czasami wystarczy niewiele zmienić, by zwiększyć lub zmniejszyć szansę na powodzenie u pań. Szczególnie gdy chodzi o fryzurę. Przeprowadzone niedawno badania wykazały, że niewłaściwy sposób uczesania może zniweczyć szanse na podryw.

To, że męska fryzura czy zarost mają dla dam olbrzymie znaczenie, potwierdziły ostatnie badania, w których udział wzięło 1000 pań, głównie ze Stanów Zjednoczonych. Większość z ankietowanych miała wykrystalizowany pogląd co do tego, jakiej fryzury powinien unikać mężczyzna ich marzeń. Co zaskakujące, większość z nich nie umówiłaby się z facetem, który ma kok. W ostatnich latach męski kok rzeczywiście zaczął zdobywać coraz większą popularność. Chętnie pokazują się z nim gwiazdy Hollywood (dostrzeżono go u Jake'a Gyllenhaala, Leonarda diCaprio, Colina Farrella, Orlando Blooma czy Jareda Leto). Okazuje się jednak, że silnie promowany przez męskie magazyny trend kompletnie nie odpowiada paniom.

dfwvpc4

Przeprowadzona niedawno ankieta ujawniła, że rozsławiany ostatnio męski kok jest dla kobiet absolutnie nie do przyjęcia. Aż 63 procent z nich przyznało, że nienawidzi takiego uczesania. Aż 58 procent dam zadeklarowało, że nigdy nie umówiłoby się z facetem, który uległ trendowi czesania dłuższych włosów w kok. Większość kobiet nie chciałaby się też znaleźć w sytuacji, w której ich partner nagle zapuszcza długie włosy. 74 procent z nich stwierdziło, że mężczyzna w długich włosach staje się mniej atrakcyjny, szczególnie, gdy jego fryzura zostałaby zwieńczona szpetnym kokiem.

Dlaczego badanie poświęcone męskim fryzurom okazało się nagle manifestacją damskiego sprzeciwu wobec koków u mężczyzn? Z jednej prostej przyczyny. Uczestniczki sondażu stwierdziły, że takie uczesanie powoduje, iż panowie zaczynają wyglądać zbyt kobieco. Tylko 13 procent z nich przyznało, że lubi tę fryzurę w wydaniu męskim.

Co z tym zarostem?

W czasie badania kobiety wypowiedziały się też na temat zarostu. Od niego też może wiele zależeć. Badanie nie pozostawiło wątpliwości. Najlepszy mężczyzna to ogolony mężczyzna. Wąsy nie są mile widziane. Tylko 2 procent kobiet przyznało, że je toleruje. Więcej niż co trzecia kobieta (37 procent) preferuje zaś mężczyzn, którzy mają gładką skórę twarzy. 28 procent pań jest w stanie zaakceptować kilkudniowy zarost, a 19 procent uczestniczek ankiety toleruje męskie brody, ale te też podobają się paniom coraz mniej. Dlaczego? Z wyjaśnieniem spieszą australijscy naukowcy.

dfwvpc4

W ubiegłym roku opublikowano wyniki interesujących badań zrealizowanych przez ekspertów z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii. Na podstawie sondy przeprowadzonej wśród 1453 kobiet specjaliści stwierdzili, że brody są postrzegane przez kobiety za atrakcyjne tylko wtedy, gdy - uwaga - nie są zbyt popularne. Gdy w danym momencie panuje moda na taki zarost, panowie z brodami automatycznie tracą na atrakcyjności. Jak przyznali specjaliści, obecnie brody są znów na topie, więc uwzględniając logikę, którą kierują się panie, mężczyźni z takim zarostem tracą.

Ciekawostką może być również fakt, że choć panie jasno niedawno wyraziły, iż wolą dżentelmenów, których fryzura nie zawiera akcentów utożsamianych z damskim uczesaniem, to już zupełnie inaczej sprawy się mają, jeśli chodzi o stosowanie przez ich partnerów rozmaitych produktów służących do przygotowania fryzury czy stylizowania włosów. Nie mają nic przeciwko temu, by używali oni kilku różnych kosmetyków i spędzali czas na modelowaniu fryzury. Z drugiej strony, jeśli włosy są krótko przystrzyżone, a skóra twarzy gładka, to podobne zabiegi nie wymagają wiele czasu. I może właśnie o to kobietom chodzi - ma być elegancko, ale w miarę szybko.

[

]( http://gryonline.wp.pl )

dfwvpc4

Podziel się opinią

Share
dfwvpc4
dfwvpc4