Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jaką klawiaturę do komputera kupić?

Zastanawiasz się, jaką klawiaturę do komputera kupić? Najlepszym sposobem jest samodzielne sprawdzenie kilku rodzajów klawiatur i zdecydowanie, które rozwiązanie najbardziej nam odpowiada. Zanim jednak rozpoczniesz swoje poszukiwania, w pierwszej kolejności zapoznaj się z typami klawiatur, które aktualnie można znaleźć na rynku. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na które modele zwracać szczególną uwagę.

Share
 Źródło: materiały partnera
d3geayg
  1. Jakie są rodzaje klawiatur?
  2. Klawiatury mechaniczne – wady i zalety
  3. Czym wyróżniają się klawiatury membranowe?

Szukasz odpowiedniej klawiatury do komputera lub laptopa? Ze względu na różnorodne rozwiązania nie wiesz, która opcja się sprawdzi? Czym wyróżniają się klawiatury mechaniczne? Kiedy warto zainwestować w klawiatury membranowe? Czy warto kupować pełną klawiaturę, która zawiera dodatkowe klawisze numeryczne? Jaki rodzaj klawiatury sprawdzi się do grania, a jaka do pisania? Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych i od tego, który układ będzie dla nas po prostu wygodniejszy. Są jednak pewne czynniki, na które warto zwrócić uwagę, kupując klawiaturę. Na przykład, jeśli interesuje Cię klawiatura gamingowa, dla graczy poleca się głównie rozwiązania mechaniczne. Do pisania natomiast najczęściej poleca się klawiatury membranowe. Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj klawiatury, zapoznaj się z wadami i zaletami wszystkich opcji.

Jakie są rodzaje klawiatur?

Klawiatura komputerowa to podstawowe narzędzie, które umożliwia sterowanie urządzeniem oraz bezproblemowe i szybkie wprowadzanie danych. Standardowa klawiatura składa się z przycisków alfabetycznych, cyfrowych i znaków specjalnych. W nieco rozbudowanych wariantach można znaleźć także klawisze oferujące dodatkowe funkcje.

Na rynku aktualnie można znaleźć klawiatury mechaniczne, membranowe, klawiatury nożycowe, hybrydowe, bezstykowe, motylkowe oraz ekranowe czy wirtualne. Między sobą różnią się przede wszystkim mechanizmem działania. Oprócz tego kolorem, kształtem, funkcjonalnością oraz sposobem komunikacji.

d3geayg

Kupując klawiaturę, zwróć także uwagę na skok klawiszy. Wyróżnia się klawiaturę niskoprofilową i wysokoprofilową. Niskoprofilowe modele wykorzystuje się głównie w biurach i do domowego użytku. Klawisze klawiatury niskoprofilowej niemalże natychmiast reagują na ruch, co przekłada się oczywiście na szybkość i komfort pisania. Wysokoprofilowe natomiast charakteryzują się wystającymi klawiszami. Taka konstrukcja gwarantuje precyzję ruchu i z tego właśnie powodu najczęściej na klawiaturę wysokoprofilową decydują się gracze. Minusem produktów tego rodzaju jest to, że nieco trudniej utrzymać je w odpowiedniej czystości, ponieważ kurz, okruchy i inne zanieczyszczenia bez problemu przedostają się pod klawisze.

W przypadku zasilania wyróżnia się klasyczne modele, które podłącza się do komputera za pomocą – na przykład - USB lub tak zwane klawiatury Bluetooth. Te drugie zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, szczególnie wśród użytkowników, którzy cenią sobie porządek i minimalizm na biurku. Na stronie https://www.euro.com.pl/klawiatury,typ-podlaczenia!bluetooth.bhtml znajdziesz zarówno standardowe bezprzewodowe modele, jak i te klawiatury Bluetooth, które wyróżniają się swoim designem. Między sobą mogą różnić się również typem, a mianowicie dostępne są klawiatury mechaniczne, membranowe lub multimedialne, w tym także pełne, wyposażone w dodatkowe klawisze numeryczne lub mniejsze, oferujący podstawowy układ klawiszy. Jeśli potrzebujesz klawiatury mobilnej, gwarantujemy, że modele bezprzewodowe spełnią Twoje oczekiwania.

Klawiatury mechaniczne – wady i zalety

Klawiatury mechaniczne to najstarszy rodzaj klawiatury, który pojawił się już w latach 70. Ubiegłego wieku. Wyróżniają się przede wszystkim tym, że każdy klawisz ma swój własny przełącznik ze stalową sprężyną. Taka konstrukcja gwarantuje wysoką precyzję i dla wielu jest stosunkowo wygodna z tego względu, że nie ma potrzeby, aby przycisk wciskać aż do samego końca. Do zalet klawiatury mechanicznej zalicza się także trwałość i wytrzymałość.

Do wad klawiatur mechanicznych zalicza się przede wszystkim to, że są cięższe i nierzadko większe od innych rozwiązań. Ponadto są również dużo głośniejsze.

d3geayg

Zainteresowały Cię klawiatury mechaniczne? Bogatą ofertę różnorodnych rozwiązań znajdziesz na stronie https://www.euro.com.pl/klawiatury,typ!mechaniczna.bhtml, gdzie dostępne są produkty popularnych producentów w atrakcyjnych cenach! Oferta obejmuje klawiatury mechaniczne różniące się między innymi układem, funkcjami, kolorem czy typem zasilania. W przypadku funkcji możesz wybrać, które rozwiązania Cię interesują. Na przykład czy potrzebujesz pełną klawiaturę numeryczną, dodatkowe klawisze do zarządzania multimediami, klawisze internetowe czy dodatki w postaci podkładki pod nadgarstki. Zastanów się, jakich opcji dodatkowych potrzebujesz i wybierz odpowiednią klawiaturę mechaniczną dla siebie już teraz.

Czym wyróżniają się klawiatury membranowe?

Aktualnie klawiatury membranowe uważa się za najpopularniejsze rozwiązanie. Składa się z trzech membran, które rozmieszczone są pod wszystkimi klawiszami. Między przyciskiem a membraną montuje się niewielką kopułkę gumową, która po naciśnięciu w dany przycisk, dociska membranę i tym samym wysyła sygnał, który następnie zostaje przesłany dalej do komputera.

Grupa klawiatur membranowych obejmuje także klawiatury nożycowe, które najczęściej montuje się w laptopach. Czym różnią się od standardowych rozwiązań membranowych? Otóż klawiatury nożycowe oprócz membrany mają także mechanizm, który kształtem przypomina nożyczki. Zadaniem tego mechanizmu jest nie tylko odpowiednia stabilizacja przycisków, ale i skrócenie nieco dystansu, który potrzebujemy w celu aktywacji klawisza. Dystans ten jest krótszy niż w przypadku klasycznej klawiatury membranowe.

Do wad klawiatur membranowych zalicza się głównie to, że nie są tak wytrzymałe, jak mechaniczne. Nieco szybciej ulegają zniszczeniu.

d3geayg

Sprawdzone i niezawodne klawiatury membranowe znajdziesz w ofercie na stronie https://www.euro.com.pl/klawiatury,typ!membranowa.bhtml, gdzie dostępne są między innymi klawiatury Logitech, Apple, Microsoft, Razer czy Acer. Podobnie jak w przypadku modeli mechanicznych, tu również możesz wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie, w odpowiadającym Ci kolorze, z interesującymi Cię funkcjami czy rodzajem zasilania.

Wybierając sprzęt pamiętaj, że niezależnie od tego, czy będzie to klawiatura mechaniczna czy klawiatura hybrydowa, musi odpowiadać twoim preferencjom. Zamiast więc skupiać się na tym, czy klawiatura membranowa ma podświetlenie klawiszy, sprawdź, czy układy klawiatur są odpowiednie i czy ma programowalne klawisze, co ułatwia pracę. Warto też sprawdzić klawiatury ergonomiczne, które są bardzo wygodne. Klawiatury komputerowe narażone są na duże zużycie, dlatego warto rozważyć klawiatury mechaniczne (cechują się dużą wytrzymałością).

Artykuł sponsorowany
d3geayg

Podziel się opinią

Share
d3geayg
d3geayg