Trwa ładowanie...
d40agqm

Jaki garnitur na wesele? Wyglądaj z klasą jako gość

Wesele to uroczystość wymagająca odpowiedniego stroju. Żeby wyglądać elegancko i z klasą, trzeba wybrać odpowiedni garnitur albo zestaw koordynowany. O jakich zasadach warto pamiętać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Granatowy garnitur będzie bardzo dobrym wyborem na weselne przyjęcie
Granatowy garnitur będzie bardzo dobrym wyborem na weselne przyjęcie (iStock.com, Fot: gpointstudio)
d40agqm

Garnitur na wesele - klasyczna elegancja

Na weselu zawsze sprawdzi się gładki garnitur z jednorzędową marynarką i prostymi spodniami w kant, jasna koszula oraz lekko lakierowane, sznurowane buty wizytowe. Możesz dobrać model formalny w granatowym kolorze, który pasuje także na inne ważne wydarzenia, np. komunię i święta, biorąc pod uwagę fakt, że jest to uroczystość zaczynająca się po południu. Czarny garnitur też dobrze się sprawdzi, mimo że wedle zasad klasycznej elegancji pasuje na uroczystości odbywające się wieczorem, po godzinie osiemnastej.

d40agqm

Jeśli nie możesz się zdecydować na powyższe opcje kolorystyczne, wybierz model w jasnym odcieniu szarości albo w błękicie, które będą dobre na letnie wesela odbywające się np. pod chmurką. Oczywiście ten garnitur powinien być matowy i gładki. Błyszczący poliester jest już w złym guście.

Smiling brunette man in glasses wearing blue check jacket buttoning up. iStock.com
Smiling brunette man in glasses wearing blue check jacket buttoning up.

Garnitur na wesele - zestaw koordynowany

Klasyczny garnitur z powodzeniem można zastąpić zestawem koordynowanym, który dodaje lekkiego luzu weselnemu dress code'owi i który będzie odpowiedni dla panów ceniących ekstrawagancję w modzie. Zestaw koordynowany to połączenie marynarki i spodni w kontrastujących ze sobą kolorach, które wyglądają tak, jakby pochodziły z dwóch różnych garniturów. Oba te elementy łączy się z neutralną, jasną koszulą i ciemnymi butami wizytowymi.

Najczęściej sprawdza się duet ciemnej marynarki i jasnych spodni (klasyczny granat plus beż/szarość, czerń plus szarość itp.), ale ciemne spodnie i jasna marynarka również będą się dobrze prezentować. Całość uzupełni mucha bądź krawat oraz wizytowe buty w brązowym albo czarnym kolorze.

d40agqm

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi

d40agqm

Podziel się opinią

Share

d40agqm

d40agqm