ycipk-1s6lf5

Jaki garnitur na wesele? Wyglądaj z klasą jako gość

Wesele to uroczystość wymagająca odpowiedniego stroju. Żeby wyglądać elegancko i z klasą, trzeba wybrać odpowiedni garnitur albo zestaw koordynowany. O jakich zasadach warto pamiętać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Granatowy garnitur będzie bardzo dobrym wyborem na weselne przyjęcie
Granatowy garnitur będzie bardzo dobrym wyborem na weselne przyjęcie (iStock.com, Fot: gpointstudio)
ycipk-1s6lf5

Garnitur na wesele - klasyczna elegancja

Na weselu zawsze sprawdzi się gładki garnitur z jednorzędową marynarką i prostymi spodniami w kant, jasna koszula oraz lekko lakierowane, sznurowane buty wizytowe. Możesz dobrać model formalny w granatowym kolorze, który pasuje także na inne ważne wydarzenia, np. komunię i święta, biorąc pod uwagę fakt, że jest to uroczystość zaczynająca się po południu. Czarny garnitur też dobrze się sprawdzi, mimo że wedle zasad klasycznej elegancji pasuje na uroczystości odbywające się wieczorem, po godzinie osiemnastej.

ycipk-1s6lf5

Jeśli nie możesz się zdecydować na powyższe opcje kolorystyczne, wybierz model w jasnym odcieniu szarości albo w błękicie, które będą dobre na letnie wesela odbywające się np. pod chmurką. Oczywiście ten garnitur powinien być matowy i gładki. Błyszczący poliester jest już w złym guście.

Smiling brunette man in glasses wearing blue check jacket buttoning up. iStock.com
Podziel się
ycipk-1s6lf5

Garnitur na wesele - zestaw koordynowany

Klasyczny garnitur z powodzeniem można zastąpić zestawem koordynowanym, który dodaje lekkiego luzu weselnemu dress code'owi i który będzie odpowiedni dla panów ceniących ekstrawagancję w modzie. Zestaw koordynowany to połączenie marynarki i spodni w kontrastujących ze sobą kolorach, które wyglądają tak, jakby pochodziły z dwóch różnych garniturów. Oba te elementy łączy się z neutralną, jasną koszulą i ciemnymi butami wizytowymi.

ycipk-1s6lf5

Najczęściej sprawdza się duet ciemnej marynarki i jasnych spodni (klasyczny granat plus beż/szarość, czerń plus szarość itp.), ale ciemne spodnie i jasna marynarka również będą się dobrze prezentować. Całość uzupełni mucha bądź krawat oraz wizytowe buty w brązowym albo czarnym kolorze.

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi

ycipk-1s6lf5
ycipk-1s6lf5
ycipk-1s6lf5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s6lf5